Piatok, 17. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Tom Brady prichádza do Los Angeles hrať proti najlepšiemu obrancovi na svete

SITA/Photo/Mark LoMoglio

Tretia hracia nedeľa zápasov základnej časti NFL je znova plná. Žiaden tím ešte nemá voľno, preto uhádnuť všetky výsledky bude znova fuška.

Brady ide do Hollywoodu

Tom Brady, večne živý quarterback Tampy Bay Buccaneers, hrá v Najlepšej futbalovej lige sveta viac ako dvadsať rokov. Za ten dlhý čas ale nikdy – naozaj ani jeden raz – nenastúpil na zápas v Los Angeles. Rodák z Kalifornie (narodil sa neďaleko San Francisca) odohral takmer celú kariéru pri Bostone, druhým rokom rozhadzuje prihrávky za klub na Floride.

Los Angeles až donedávna nemalo v lige ani jeden tím. Dnes má dva. Pred piatimi rokmi sa Rams presťahovali zo St. Louis v rámci konferencie NFC, o rok neskôr sa do Los Angeles vybrali Chargers a už nehrajú v San Diegu. Vďaka tomu, že Brady strávil všetky sezóny na východnom pobreží, nepošťastilo sa mu ani raz prísť čoby hráč súpera do mesta Hollywoodu.

Až dodnes. V pokročilom veku 44 rokov sa postaví v šlágri programu tretieho kola domácim LA Rams. Na jeho súboj proti najlepšiemu obrancovi súťaže Aaronovi Donaldovi sa teší celý futbalový svet. Donald je trojnásobný najlepší obranca NFL (vyhlásili ho v troch z posledných štyroch rokov), 185 cm vysoký a takmer 130 kíl vážiaci ťažkotonážnik. Unikátny je jeho spôsob preniknúť cez stred offensive line k rozohrávačovi a ovplyvniť jeho rozohrávku.

Zápas Rams proti Bucs sa môže pokojne zopakovať v playoff a nebolo by prekvapujúce, keby tí dvaja hrali vo finále konferencie NFC.

Euríčko na Week 3

Druhý hrací týždeň bol už pre troch tipujúcich pisálkov lepší, ako tohtosezónna premiéra. Vlado Kurek, obhajca redakčného víťazstva z minulého ročníka uhádol deväť zo štrnástich zápasov a má dvojbodový náskok. Martin Ferianec je druhý a ja som sa po otrasnom prvom kole k tým dvom aspoň priblížil.

Dnes sa okrem šlágra v NFC hrá podobný zápas aj v druhej konferencii. Kansas City hrá doma s LA Chargers a môže to byť podobne parádny zápas, ako pondelkový Chiefs v Baltimore. Zaujímavé budú aj duely San Francisca s Green Bay, New England proti New Orleans, či Minnesoty proti Seattlu.

My ich vidíme nasledovne:

Week 3DenisVladoMartin
TEN – INDTENTENTEN
NYG – ATLNYGNYGNYG
KC – LACKCLACKC
PIT – CINCINCINPIT
CLE – CHICLECLECLE
DET – BALBALBALBAL
NE – NONENENE
JAX – ARIARIARIJAX
BUF – WASBUFBUFBUF
DEN – NYJDENDENDEN
LV- MIALVLVLV
MIN – SEAMINMINSEA
LAR – TBLARLARTB
SF – GBSFGBGB
Week 28:69:57:7
Sezóna11:1715:1313:15
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera