Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Tom Brady to zavesil na klinec, kto si ale zahrá o SuperBowl?

SITA/AP Photo/Matt Slocum

Kansas City Chiefs, Cincinnati Bengals, Los Angeles Rams a San Francisco 49ers. Už len títo štyria majú šancu získať trofej Vinca Lombardiho pre víťaza NFL v sezóne 2021/22. Zápasy o SuperBowl sa hrajú dnes večer a v noci.

Koniec Toma Bradyho

Ešte predtým vybuchla v NFL v sobotu skutočná bomba. Najlepší quarterback všetkých čias, víťaz siedmich SuperBowlov Tom Brady skončí. Má 44 rokov a minulý víkend vypadol s Tampou Bay, keď Bucs prehrali v krásnom zápase s Rams 27:30. Po tom, čo dotiahli náskok 27:3, ktorý si Rams vybudovali v tretej štvrtine.

Bradyho koniec nie je potvrdený, informácia o ňom “len” unikla k novinárom, ktorí neváhali a vyšli s ňou na Twitter. Spustili lavínu komentárov, postov a neuveriteľných štatistík. Brady dve desaťročia viedol dynastiu Patriots, s ktorými získal šesť prsteňov pre víťaza NFL. Siedmy pridal vlani s Buccaneers, na ôsmy už tentokrát nevydalo.

Aj tak nikto nepochybuje, že končí najlepší QB, ktorý kedy hádzal šišatou loptou.

Championship Week

Všetky štyri zápasy Divízneho kola boli fenomenálne. Nielen comeback Bucs, po ktorom Rams využili posledných 43 sekúnd na víťazné body. Kopom so záverečným hvizdom rozhodcov vyhrali aj Bengals v Tennessee, aj 49ers na zasneženom Lambeau Field v Green Bay. Posledný zápas víkendu – Chiefs vs Bills bol duelom quaterbackov, ktorým môže patriť najbližších desať rokov. Josh Allen robil, čo mohol, no Patrick Mahomes potreboval iba trinásť sekúnd pred koncom zápasu na vyrovnanie. V playoff už Chiefs loptu súperovi nepustili a postúpili do tretieho SuperBowlu za sebou.

Championship Week sa začne dnes o 21:00 finálovým zápasom konferencie AFC. Chiefs sú proti Bengals výrazným favoritom. Joe Burrrow ale už dokázal zvládnuť viacero veľkých zápasov. Na univerzite, aj v playoff NFL. Ak potiahne svojich do SuperBowlu, bude to najväčšie prekvapenie za posledné roky.

Rams stavili všetko na aktuálnu sezónu. Vytrejdovali quarterbacka (Stafforda za Goffa), obrancu Vona Millera a priniesli aj Odella Beckhama jr. na posilnenie útoku. 49ers hrajú tímovo, ich skvelá obrana udržala Aarona Rodgersa pred týždňom a trúfa si na každého. Aj na Rams, proti ktorým vyhrali všetky zápasy v posledných troch sezónach.

O finálových zápasoch konferencií urobil Vlado Kurek tradične aj podcast, prispel som doň svojimi múdrosťami. Ešte si ho stíhate vypočuť.

Euríčko na Championship Week

V našej internej súťaži vyzerá byť vymaľované. Rozhodujúci náskok získal Vlado Kurek v prvom kole playoff. Uhádol o dva zápasy viac a dobehnúť ho bude už nemožné. Najmä preto, že neverím, že Kansas City nepostúpi do finále. A nakoľko sme sa zhodli aj v druhom tipe, na dvojbodovom náskoku sa pred SuperBowlom už nič nezmení.

Všetci traja vidíme zloženie SuperBowlu rovnako – nenechajte sa pomýliť tipom Martina Ferianca. Ten by nerád, aby postúpil “jeho” bývalý QB Detroitu Lions, preto verí, že ho musí natipovať aby nepostúpil. Ja s Vladom zas veríme komplexnosti tímy Kylea Shanahana a faktu, že vyhral nad rivalom z Los Angeles posledných šesť zápasov.

ChampionshipDenisVladoMartin
KC – CINKCKCKC
LAR – SFSFSFLAR
Sezóna144:95146:93138:101
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera