Pondelok, 15. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Týždeň favoritov

FOTO: SITA/AP Photo/Adrian Kraus

December znamená jediné. Prituhuje. Nielen za oknami, ale aj na štadiónoch, na ktorých sa hrá americký futbal. NFL pomaly zatáča do cieľovej rovinky.

Vyrovnaná ako dávno nie

Sezóna 2021 je vyrovnaná, ako dávno nie. Nevidno napriek pokročilému dátumu mančafty, ktoré by drvili súperov týždeň čo týždeň. V konferencii AFC nemá nikto menej, ako štyri prehry. Momentálnu formu vykazujú Chiefs a Patriots, ťahajú päťzápasové víťazné šnúry. Patriots hrali v pondelok v noci v Buffale a vyhrali spôsobom, aký sa nevidí. Mladého QB Maca Jonesa nechal tréner Belichick hodiť loptu za celý zápas len trikrát. Trikrát! To svet nevidel! Aj tak vyhrali.

Chiefs prebudili obranu a hoci Mahomes a spoločníci v útoku neskórujú desiatky bodov nedeľu čo nedeľu, aj Kansas City je na víťaznej vlne.

V NFC je najväčším prekvapením Arizona. Cardinals majú stále iba dve prehry a všetky zápasy vonky vyhrali o vyše desať bodov. Aj tak im nikto na SuperBowl neverí. Viac sa hovorí o Packers, či obhajcoch z Tampy Bay. Mimo šance na playoff je v tej konferencii asi iba Detroit, hoci Lions pred týždňom konečne vyhrali. Svet tak mohol vidieť reakciu priateľky QB Jareda Goffa.

Euríčko na Week 13

Dnes hrajú väčšinou veľkí favoriti proti poriadnym outsiderom. Za euríčko to spolu vydá jeden z najnižších kurzov, čo si pamätám. Aj tak treba skúsiť, ak sa nestane žiaden veľký prúser, Titans, Chargers, Broncos, Packers a ďalší zapíšu ďalšiu výhru do tabuľky.

Zápasy, ktoré sa oplatí pozerať sú divízne vo Washingtone (Dallas) a KC (Raiders), či Clevelande (Ravens), alebo Cincinnati – San Fran a najmä Tampa Bay – Buffalo.

My to vidíme dnes takto:

Week 13DenisVladoMartin
WFT – DALDALDALWFT
TEN – JAXTENTENTEN
HOU – SEASEASEASEA
KC – LVRKCKCKC
NYJ – NONONONO
CAR – ATLATLATLCAR
CLE – BALCLECLECLE
LAC – NYGLACLACLAC
DEN – DETDENDENDEN
CIN – SFCINCINCIN
TB – BUFTBTBTB
GB – CHIGBGBGB
Sezóna94:7396:7097:69
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera