Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: V Londýne sú Jaguars ako doma

Foto: SITA/AP Photo/Ian Walton

Z ničoho nič sme takmer v polovici základnej časti sezóny NFL. Dnes sa hrá ôsme kolo zápasov.

London Jaguars

Expanziu do Európy myslí americký futbal čoraz vážnejšie. Jacksonville Jaguars sú pri Temži už ako doma. Každý rok už odohrajú aspoň jeden zápas v Londýne tak akosi samozrejme. Dnes pricestovali na duel proti Denveru, ktorý sa veľmi trápi najmä v útoku.

Broncos stavili všetko na jedného žrebca. Russell Wilson je možno legendárny QB s prsteňom za Superbowl vo vitrínke, no po prechode do Denveru sa trápi. Nepomáha zranenie, s ktorým musí bojovať. Obranu majú pritom Broncos parádnu – podľa štatistík priam najlepšiu v súťaži. Nedokážu sa ale presadiť v ofenzíve, aj naposledy ich porazili New York Jets dokonca v Denveri. Russell počas dlhého letu nespal ako jeho spoluhráči, ale údajne v uličke v lietadle cvičil.

Jaguars začali ročník nádejne, no mladý QB Trevor Lawrence stále nepodáva vyrovnané výkony. V biednej AFC South je ale stále jeho tím v hre a každá výhra ho posúva bližšie k playoff. Zápas na štadióne Wembley môže víťaza nabudiť k lepšej druhej polovici sezóny. Pre porazeného bude cesta do Ameriky poriadne dlhá a nepríjemná.

Euríčko na Week 8

O prekvapenia nebola núdza ani pred týždňom a keďže sú dnes tiež vo väčšine prípadov favoriti jasní aj my hľadáme prekvapenia v rozpise zápasov len ťažko.

Je ale celkom isté, že sa prihodia – tak vám držíme palce. Pozor – zápas Jaguars – Broncos sa začína už o pol tretej a hlavná porcia o šiestej a o deviatej. Američania si svoj čas cez víkend nemenili.

Euricko_NFL_82022
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera