Streda, 22. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Večer šlágrov

SITA/AP Photo/Nick Wass

Čo nevidieť sa blíži Vďakyvzdanie, fanúšikovia amerického futbalu vedia, že vo štvrtok večer si netreba nič iné plánovať. Thanksgiving fotball sú tri zápasy uprostred týždňa, z nich dva v pre nás normálnom čase. Dallas a Detroit hrajú vždy doma, k tomu jeden nočný zápas.

Tak ďaleko ešte nie sme. Pred sviatočným štvrtkom načim odohrať kompletné kolo v nedeľu (a dohrávku v noci z pondelka na utorok). Aktuálny výber zápasov sa vyznačuje niekoľkými chuťovkami. Dobrí hrajú s dobrými.

Dobrí s dobrými

Zaostríme na tri duely, ktoré nás dnes čakajú. S blížiacim sa záverom základnej časti je každá výhra vzácna, každá prehra môže významným spôsobom obmezdiť šancu klubov zahrať si v turnaji o SuperBowl.

Philadelphia Eagles v nedeľu prehrali s Patriots, v zápase sa ukázalo, ako sú zdecimovaní zraneniami najmä na pozícii WR. Prihrávky nemá jednoducho kto chytať. Aj dnes večer hrajú doma, do mesta priniesol svojich Seahawks Russell Wilson. Seattle môže výhra posunúť do hry o výhru v divízii NFC West, Eagles musia držať krok s Dallasom v NFC East, lebo cez divokú kartu sa do playoff nedostanú.

Cowboys v neskoršom zápase vyzvú New England Patriots na ich ihrisku. Zápas dvoch asi najviac “značkových” mužstiev NFL má prakticky garantované vysoké hodnoty sledovanosti. Mohol by to byť aj dobrý zápas, Patriots drží obrana a Cowboys vedení Dakom Prescottom a Zekom Elliotom dokážu bodovať.

V San Franciscu domáci, ktorí len teraz prehrali prvý zápas, môžu stratiť ďalší. Aaron Rodgers a Green Bay Packers súperia s Minesottou o víťazstvo v NFC North, výhra u mužstva s najlepším zápasovým skóre v konferencii by znamenala náskok, ktorý už Vikings nemusia zmazať.

Euríčko na NFL

V minulom týždni sa dvom z nás zadarilo trafiť 10 z 12 zápasov, ktoré boli v nedeľňajšom programe. Vlado trochu zaostáva, no už dnes môže časť náskoku zmazať. Najmä ak vyhrajú Eagles, Titans, Cowboys, či Packers.

Week 12DenisVladoMartin
Bills – BroncosBillsBillsBills
Bears – GiantsBearsGiantsGiants
Bengals – SteelersSteelersBengalsSteelers
Browns – DolphinsBrownsBrownsBrowns
Falcons – BucsFalconsFalconsBucs
Saints – PanthersSaintsSaintsSaints
Eagles – SeahawksSeahawksEaglesSeahawks
Redskins – LionsLionsLionsLions
Jets – RaidersJetsRaidersRaiders
Titans – JagsJagsTitansJags
Pats – CowboysPatsCowboysPats
49ers – Packers49ersPackers49ers
Week 1110:28:410:2
Sezóna73:5469:5876:51
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera