Nedeľa, 30. jún 2024
NFL

Euríčko na NFL: Veľké návraty

SITA/AP Photo/Matt Ludtke

Deviaty týždeň zápasov NFL je na programe už dnes večer. Aj dnes si dáme Euríčko na nedeľné zápasy.

Veľké návraty

Deviaty týždeň zápasov NFL je v znamení veľkých návratov. Do hry sa vracajú tri legendárne mená na pozícii WR. Krídelníci, útočníci, jednoducho chlapi, ktorí chytajú tie dlhé prihrávky quarterbackov. Po zranení zo začiatku sezóny sa vracia Michael Thomas v drese New Orleans Saints. Po dištanci za škandalózne správanie mimo ihriska Antonio Brown v drese Tampy Bay Bucs a po dvojročnej pauze mimo futbalu Dez Bryant v drese Baltimore Ravens.

Ťažko povedať, od ktorého čakať viac. Drew Brees sa určite teší z návratu v minulej sezóne asi najlepšieho receivera nielen Saints, ale celej ligy. Nad comebackom Antonia Browna viacerí oprávnene zdvíhajú obočie. Problémový hráč tropí hlúposti odkedy odišiel z Pittsburghu. S Raiders aj Patriots sa zdržal vždy len chvíľu, poslednú šancu mu vydrankal Tom Brady. Tampa zjavne ide all-in za titulom.

Od návratu Deza Bryanta, bývalého hráča Dallasu Cowboys nevedno, čo čakať. Pred pár rokmi bol hviezdou prvej veľkosti, porovnával sa s Calvinom Johnsonom, superstar Detriotu Lions. Ravens po ňom siahli, aby skúsili oživiť dosť biednu prihrávkovú hru útoku Lamara Jacksona. Uvidíme, či ide o výstrel do tmy, alebo o relevantnú posilu.

Euríčko na Week 9

Nestáva sa každý rok, aby sme mali medzi jednotlivými týždňami spočítaných presne sto zápasov. V roku 2020 je ale všetko možné, preto si zhruba po polovici základnej časti môžeme posvietiť na percentuálnu úspešnosť aj bez použitia kalkulačky.

Na treťom mieste v rebríčku pisálkov a ich pravidelného tipovania je Telovýchovný vedúci. Čiže ja. Absurdne nízke percento, len 51% uhádnutých zápasov, sa mi vôbec nepáči. Nehľadám ale výhovorky, je to jednoducho tak, ako to je. Na nič lepšie ako na bronz to veru nevyzerá.

Martin Ferianec je v polčase na polceste medzi prvým a tretím. Zaostáva o osem zápasov sa Vladom Kurekom, pred posledným z trojice má náskok deviatich uhádnutých zápasov. Nazval by som ho pohodlným.

Vladovi to tohoto roku riadne sype. 68% úspešných tipov znamená, že trafí viac, ako dva z každých troch. Je v najlepšej forme a smeruje neohrozene za víťazstvom.

Päť z dvanástich dnešných zápasov vidíme všetci traja zhodne. Televízne sú zápasy Buffalo – Seattle (19:00) a Arizona – Miami (22:20). Držme si palce, Euríčko raz niekomu celkom určite dobre padne.

Week 9
ZápasDenisVladoMartin
ATL – DENATLATLATL
BUF – SEASEABUFBUF
IND – BALINDINCBAL
JAX – HOUHOUHOUJAX
KC – CARKCKCKC
MIN – DETMINMINDET
TEN – CHITENTENTEN
WAS – NYGWASNYGNYG
LAC – LVRLACLVRLVR
ARI – MIAARIARIMIA
DAL – PITPITPITPIT
TB – NOTBTBTB
Sezóna51:4968:3260:40
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera