Sobota, 20. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Viac, ako bitka

SITA/AP Photo/David Richard

Problém amerického futbalu (nielen) na Slovensku je, že sa do médií dostane často zo zlých dôvodov. Naposledy tento týždeň, po nechutnej bitke v Clevelande.

Bitka v Clevelande

Štvrtková predohrávka bola divíznym súbojom domácich Browns a hráčov Pittsburghu Steelers. AFC North je divíziou, kde sa pre ranu nechodí ďaleko, všetky štyri kluby sú, alebo boli, povestné nekompromisnou obranou a fyzickou hrou na hranici únosnosti. Zápasy ktorýchkoľvek dvoch (okrem Steelers a Browns aj Ravens a Bengals) majú výbušný potenciál.

Nad ránom v piatok explodoval Myles Garrett, nedávna jednotka celého draftu. Nádejný obranca zložil v záverečných sekundách Masona Rudolpha, QB Steelers. Chalani si v objatí na zemi niečo povedali, nechceli sa pustiť a Garrett stiahol helmu Rudolphovi z hlavy. Následne mu ju obúchal o lebku.

Strhla sa trma-vrma, ktorá skončila suspendáciou Garretta (najmenej) do konca sezóny, okrem neho si postojí aj ktosi z Pittsburghu. Američanom sa spenila pena okolo úst a v kapučíne, incident odsúdili všetci, ktorí majú prístup k internetom, kamere, alebo mikrofónu.

Skutočné udalosti

Skutočné udalosti, ktoré si zaslúžia pozornosť, sa ale dejú mimo dosahu médií v našom orbite. Napríklad sa po troch rokoch podarilo absolvovať tréning pred skautami tuším ôsmich tímov NFL Colinovi Kaepernickovi. Kontroverzný QB, ktorý pred rokmi priviedol San Francisco 49ers do SuperBowlu začal protestovať proti policajnej brutalite kľaknutím pri hymne, bol z toho škandál na pol sezóny.

Odvtedy ho kluby (majúce väčšinou majiteľov, ktorým sa taká politika nepáči) ignorovali. Až doteraz. Síce boli okolnosti predvádzacieho tréningu čudné, podarilo sa. Už len zistiť, či niektorý z tímov má aj seriózny záujem, alebo si len chceli vytvoriť alibi.

Okrem Kaepernicka sa veľká udalosť prihodila aj v sobotu v zápase univerzitnej ligy. QB Alabamy Tua TaTagovaiola, s ktorým sa počítalo ako s prvým rozohrávačom v najbližšom drafte, utrpel bolestivé zranenie boku. Je mimo do konca sezóny a ktovie ako to s ním dopadne po operácii. Plány Cincinnati, či Miami, dostali vážne trhliny.

Euríčko na Week 11

Okrem toho sa dnes večer znova bude hrať. Kvôli eurofutbalu na Sport TV znova až neskorší zápas a znova tak prídeme o duel, ktorý bude stáť za to. Ravens hrajú proti Houstonu, čo znamená duel quarterbackov Lamara Jacksona a DeShauna Watsona. Lahôdka, pretože obaja patria k tomu najlepšiemu, čo nás v súčasnosti a najmä budúcnosti ligy čaká.

Pats cestujú do Philadelphie a tento zápas uvidí na vlastné buľvy každý predplatiteľ televízneho športového balíčka. Dobrý zápas, Eagles nutne potrebujú vyhrať, Patriots nechcú prehrať dvakrát po sebe. Navyše repríza nedávneho SuperBowu… Môže byť.

Naše Euríčko sa zamotáva. Päť zápasov delí najlepšieho od najhoršieho tipéra, do konca je príliš ďaleko na to, aby sa ktokoľvek cítil ako víťaz. Dnes to vidíme nasledovne, prekvapenia si vyberte podľa vlastného uváženia.

Week 11DenisVladoMartin
Panthers – FalconsPanthersFalconsPanthers
Lions – CowboysCowboysCowboysLions
Colts – JaguarsJagsJaguarsColts
Dolphins – BillsBillsBillsBills
Ravens – TexansRavensTexansRavens
Vikings – BroncosVikingsVikingsVikings
Redskins – JetsJetsJetsJets
Bucs – SaintsSaintsSaintsSaints
49ers – Cardinals49ersCardinals49ers
Raiders – BengalsRaidersRaidersRaiders
Eagles – PatsPatsEaglesPats
Rams – BearsRamsRamsRams
Week 107:44:75:6
Sezóna63:5261:5466:49
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera