Piatok, 19. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Volá Londýn, po druhé

Foto: SITA/AP Photo/David Cliff

Tradične na začiatku sezóny vyráža NFL do Európy, v Londýne sa dnes hrá druhý zápas po sebe. Výborné, keďže výkop je už o pol štvrtej, americký futbal sa tak dá pozerať vyše dvanásť hodín v jednom kuse.

Aaron Rodgers v Londýne

V hlavnom meste monarchie, čo nedávno prišla o kráľovnú, sa dnes predstaví jedna z najvýraznejších osobností športu. Je len málo známejších, lepších a kontroverznejších hráčov ako Aaron Rodgers, QB Green Bay Packers. Packers majú aj vďaka nemu fanúšikov po celom svete, londýnske metro a štadión budú dnes celkom určite zaplnené hlavami, na ktorých budú výrazné kúsky syra. Wisconsin, domovský štát Packers, je ním známy.

Globálnu expanziu berie NFL vážne. V Londýne je aj Roger Goodell, hlavný šéf (commissioner) ligy, množstvo bývalých hráčov oboch klubov a marketing, pri ktorom je rozpočet takmer bezodný. Okrem UK a Mexika navyše otvára najsilnejšia komerčná súťaž na svete “pobočku” v ďalšej krajine – prvý zápas uvidí o niekoľko týždňov, v novembri, Nemecko.

Euríčko na Week 5

V Londýne je aj Vlado Kurek, minuloročný víťaz našej Euríčkovej tipovačky na TakUrčitee. NY Giants sú dnes súperom Packers, taká príležitosť sa nevynecháva. So zážitkami sa celkom isto podeli vo svojich podcastoch – ak ešte neodoberáte Americký futbal s Vladom Kurekom, mali by ste.

Pred cestou sa Vlado minulú nedeľu parádne naladil. Uhádol 12 zo štrnástich zápasov, ktoré boli v ponuke. Dotiahol sa tak na priebežného lídra, Martina Ferianca. Sme teraz plece pri pleci a čo je najlepšie, vylepšujeme podiel správne natipovaých duelov. Blížime sa k 60% a radi by sme métu prekonali už dnes.

V televízoroch uvidíme okrem londýnskeho zápasu aj divízny zápas NY Jets – Miami. Jets prehrali v rámci vlastnej skupiny štyroch tímov už 12-krát po sebe. Dnes môžu zrušiť nepríjemnú sériu, Miami bude chýbať QB Tua Tagovaiola po dvoch otrasoch mozgu za sebou. Potom bude Premier Sport premietať súboj z Arizony, kde nastúpi Jalen Hurts a Philadelphia Eagles, jediný neporazený tím v lige po štyroch zápasoch.

V noci potom ešte Baltimore skúsi jeden zápas nestratiť v samom závere, proti budú zlepšujúci sa Bengals zo Cincinnati. Dnešnú ponuku vidíme nasledovne:

Euríčko na NFL 5 2022

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera