Pondelok, 20. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Vyhrajú konečne sympatickí Lions?

Foto:SIT/AP Photo/Paul Sancya

Dan Campbell a jeho Detroit Lions sú jediným klubom NFL, ktorý od začiatku sezóny nevyhral ani jeden zápas. Nielen v zámorí, ale asi na celom svete sa málokedy stáva, že takým fanúšikovia výhru doprajú.

Tréner, čo ľúbi jabĺčka. V kolene

Campbell prišiel do Detroitu pred sezónou a priaznivcov si v meste motorov získal raz-dva. Na tlačovke hovoril, ako svojich hráčov vychová aby hrali tak, že sa súperom zahryznú do jabĺčiek v kolene a budú hrýzť. A oni naozaj tak hrajú. Akurát – nevyhrávajú.

Môže za to celkom určite nízka kvalita kádra, ktorej nepomohla ani výmena quarterbackov s Los Angeles Rams. Namiesto Matthewa Stafforda prišiel Jared Goff. Bývalá jednotka na drafe, blonďák, čo dotiahol Rams jeden rok až do SuperBowlu. Goff ale v živote nevyhral zápas NFL, v ktorom by ho trénoval iný tréner, ako Sean McVay, hlavný kouč klubu z Los Angeles.

Lions sa snažia, no majú smolu. Viacero zápasov prehrali v poslednej minúte, jeden rekordným field goalom, iný v úplne poslednej sekunde. Tréner na tlačovke roní slzy, ľudia oceňujú sympatické výkony jeho tímu.

Len vyhrať im nie je súdené a to sme pomaly v polovici základnej časti.

Euríčko na Week 8

Dnes to Detroit skúsi doma proti Philadelphii. Američania si nechávajú letný čas o týždeň dlhšie ako my, preto sa program začína už o 18:00. Okrem Lions hrajú doma aj Jets, či Houston, kluby čo vyhrali len po jednom zápase. Bengals ani Rams ale nie sú súperi, ktorí by im mali dať šancu.

Inak je ale na programe viacero pekných, či dôležitých zápasov. Colts sa dostali do formy a proti Titans pôjde o dobrú pozíciu v rámci divízie AFC South. V Clevelande majú Browns stále zranených hráčov, proti Pittsburghu im pôjde o to isté, čo Indianapolisu.

Divízne zápasy hrajú aj v NFC South, Atlanta proti Caroline, ktorej rýchlo dochádza dych. Tom Brady cestuje s Bucs do New Orleans, Saints ich vlani dvakrát v základnej časti porazili.

Večer hrajú aj Patriots v LA proti mladým Chargers a v noci Dallas v Minesotte. My traja to vidíme takto:

Week 8DenisVladoMartin
NYJ – CINCINCINCIN
IND – TENINDINDIND
HOU – LARLARLARLAR
CLE – PITPITCLECLE
DET – PHIDETDETDET
CHI – SFCHISFSF
ATL – CARATLATLATL
BUF – MIABUFBUFBUF
LAC – NEPNEPLACNEP
SEA – JAXSEAJAXSEA
DEN – WFTDENDENDEN
NO – TBNONOTB
MIN – DALDALMINDAL
Sezóna54:3960:4352:41
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera