Piatok, 19. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL, Week 8: Kritika Londýna

SITA/AP Photo/Matt Dunham

Pomaličky, potichúčky – nie, vlastne úplne opačne, znova príliš rýchlo – sa základná časť NFL približuje k polčasu. Týždeň číslo osem znamená, že približne polovica účastníkov bude mať po dnešku za sebou presne polovicu predpísaného počtu zápasov.

Tretí zo štyroch

Do druhej polovice sa prehupne aj séria londýnskych zápasov aktuálneho ročníka. Po otvorení štadiónu Tottenhamu sú štyri, dnes hrajú LA Rams a Cincinnati Bengals tretí z nich. A druhý v čase tradičnom pre Spojené štáty, čiže s výkopom až večer. Je to škoda.

Pridanou hodnotou zápasov na našej strane Atlantiku býval tradične začiatok okolo tretej hodiny popoludňajšej. To znamená o zápas viac v pre nás normálnom vysielacom čase. Americkému futbalu sa tak dalo venovať od popoludnia do hlbokej noci.

Výkop spolu s ostatnými zápasmi prvej vlny robí zo zápasu v Londýne obyčajný duel, ktorý sa navyše do televízie nezmestí. Namiesto štyroch prenosov dnes uvidíme na Sport TV znova iba dva (nezmestil sa ani zápas od 18:00). Neviem, či liga robí dobre. Skôr nie.

Euríčko na Week 8

Čo sa tipovania týka, s blížiacou sa polovicou sezóny sa kryštalizuje favorit. Martin Ferianec pomaly, ale isto uniká dvojčlennému pelotónu. Po siedmich týždňoch má štvor-, respektíve päťzápasový náskok. Aspoň malá útecha popri tradične neuspokojivých výsledkoch jeho Detroitu Lions.

V dnešnom programe nenájdeme veľa skutočných šlágrov, napriek tomu vidíme viacero zaujímavých zápasov. Obaja doteraz neporazení hrajú doma proti mužstvám, ktoré by mohli prekvapiť. Carolina nemá v San Franciscu čo stratiť a viacerým hráčom Clevelandu Browns by výhra nad Patriots otvorila ústa ešte viac, ako ich majú teraz.

Tri dobré zápasy druhého sledu by mohli byť Bills – Eagles (lebo Eagles potrebujú pozitívny impulz), Colts – Broncos (lebo Colts môžu potvrdiť príslušnosť k elite AFC), či Texans – Ravens (z dlhodobého hľadiska dôležité pre prípadnú divokú kartu v playoff).

My to vidíme nasledovne – a čo vy?

Week 8DenisVladoMartin
Colts – BroncosColtsColtsColts
Titans – BucsTitansBucsBucs
Saints – CardinalsCardinalsSaintsSaints
Rams – BengalsRamsRamsRams
Jags – JetsJetsJagsJags
Lions – GiantsLionsLionsLions
Bears – ChargersBearsChargersChargers
Bills – EaglesEaglesEaglesBills
Falcons – SeahawksSeahawksSeahwksSeahawks
49ers – PanthersPanthers49ers49ers
Pats – BrownsPatsPatsPats
Texans – RaidersTexansTexansRaiders
Chiefs – PackersPackersPackersPackers
Week 76-65-78-4
Sezóna40:3941:3845:34
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera