Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Zápas roka v našej redakcii

Foto: SITA/AP Photo

Detroit Lions a New York Jets spolu hrajú len raz za štyri roky. Dnes je ich vzájomný zápas v New Jersey zápasom týždňa nielen v našej redakcii.

Čo bolo, bolo

Predvianočný víkend potešil fanúšikov troma zápasmi už v sobotu. Najprv Matt Ryan prehral po SuperBowle, v ktorom vyhrával 28:3 ďalší rekordný zápas. Jeho Colts vyhrávali v Minesotte 33:0 (a 36:7), no nakoniec v predĺžení prehrali 36:38. Doteraz bolo najväčšie manko, ktoré klub NHL v zápase otočil, 32-bodové. Po sobote má QB Indianapolisu na rováši nový “cenný” skalp.

V noci potom v dôležitom zápase pre playoff v AFC si hráči Buffala Bills v studenom počasí a na konci zápasu aj na snehu poradili s divíznym súperom z Miami. Dolphins prehrali tretí zápas po sebe a budú sa o postup do vyraďovačky zrejme triasť do posledného kola.

Nedeľná ponuka je skromnejšia, v televízore uvidíme Jacksonville Jaguars a Dallas Cowboys. Po nich Tampu Bay proti Cincinnati Bengals, zápas Toma Bradyho proti Joeovi Burrowovi.

Euríčko na Week 15

Ako som naznačil v úvode, moji NY Jets hrajú proti Martinovým Detroit Lions. Kto prehrá, môže zrejme zabudnúť na playoff. Ale fakt, že v decembri hrajú títo dvaja vzájomný zápas, ktorého víťaz bude môcť o turnaji o SuperBowl reálne snívať aj na Vianoce, je priam šokujúci. Obidva v posledných rokoch (či pomaly dekádach) hrozné kluby zažívajú prekvapivo dobrý ročník. Každý inak, no obaja hrajú lepší futbal, ako sa pred sezónou čakal. Obaja mali byť ešte rok-dva vzdialení od času, kedy mali dobehnúť aspoň priemer NFL.

Útok Lions a obrana Jets hrajú ale parádne a sú motormi franšíz, ktoré na úspechy nie sú zvyknuté. Jared Goff a jeho mladí receiveri versus obrana Jets je súboj, ktorý (možno) rozhodne. Jets dajú šancu znova QB Zachovi Wilsonov, ktorý sa po prehrách s New England mesiac na spoluhráčov pozeral len v teplákoch. Mike White pred týždňom v Buffale dostal takú nakladačku, že ho lekári nepustili na ihrisko. Chýbať môže aj najlepší obranca, DL Quinnen Williams. Napriek tomu sa čaká vyrovnaný zápas.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera