Sobota, 25. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Znie to neuveriteľne, no americký futbal sa začína podľa plánu

SITA/AP Photo/Jeff Roberson

Pandémia prerušila, alebo rovno zrušila, takmer všetky športové súťaže na svete. Dnes, v nedeľu na začiatku septembra sa zdá, že by predsa len mohla existovať jedna výnimka. V Amerike sa prvým hracím dňom rozbehne NFL, najlepšia liga amerického futbalu.

Sezóna ako žiadna iná

Korona prišla tesne po SuperBowle, ktorý ovládli Kansas City Chiefs. Draft bol virtuálny a tréningové kempy obmedzené. Prípravné zápasy sa nehrali žiadne. Napriek všetkému stojí dnes 32 tímov na štarte nového ročníka a okrem jedného môžu ešte všetky snívať pokojne aj o sezóne bez prehry.

Tradičné štvrtkové otvorenie prebehlo v Kansas City, kde aktuálni šampióni porazili Houston Texans 34:20. Na štadióne bola obmedzená kapacita divákov, tréner Andy Reid vyzeral so zahmleným ochranným štítom ako keby zablúdil v marci na začiatku pandémie do reštaurácie a čítal z jedálneho lístka.

FOTO: SITA/AP Photo/Charlie Riedel

Week 1

Dnes je na programe trinásť zápasov prvého hracieho dňa. Na našich televízoroch si našli nový domov, pozerať ich môžete aj tradične na NFL.com, alebo v aplikácii stávkovej kancelárie. Diváci budú na štadióne len v Jacksonville, inde zostanú tribúny úplne prázdne.

Úvodné kolo prinesie niekoľko krásnych zápasov, aspoň na papieri. Okrem divíznych súbojov Bills – Jets, Lions – Bears, či Ravens – Browns sme zvedaví na prvý zápas QB Cama Newtona za Patriots. Tí sa budú snažiť vyvŕšiť sa na Dolphins z Miami za to, ako im pokazili záver minulej sezóny.

Tom Brady sa pre zmenu po dvadsiatich rokoch presťahoval na Floridu, aby dožil svoju kariéru v drese Bucs. Ich zápas proti Saints pôjde v televízore po 22 večer a určite si ho nenechajte ujsť.

Krásne zápasy sa môžu hrať v Minesotte, kam príde Aaron Rodgers s Packers, v San Franciscu, ktoré vyzve mladý Kyler Murray a Arizona Cardinals, či hlboko v noci v LA, kde Rams privítajú Cowboys z Dallasu.

NFL je späť. Píše, číta aj hovorí sa to krásne.

Euríčko aj v sezóne 2020

Tradičné tipovanie nedeľnajších zápasov budeme robiť aj v novej sezóne. Tradíciou je, že nikto nikdy neuhádne všetky zápasy, no z dlhodobého hľadiska máme úspešnosť určite nadpolovičnú.

V minulom ročníku sme uhádli 116 (Martin), 118 (Vlado) a 125 (Denis) zápasov z 207, ktoré sme v základnej časti tipovali. Percentuálne sme boli medzi 56 a 60% úspešnosti.

Ktovie, možno práve v sezóne, počas ktorej nič nebude ako predtým, sa niekomu z nás podarí historický zásah.

GameDenisVladoMartin
ATL – SEAATLSEASEA
BUF – NYJ NYJBUFBUF
WAS – PHIPHIPHIWAS
NE – MIANENENE
MIN – GBMINGBGB
JAX – INDINDINDJAX
DET – CHIDETDETDET
CAR – LVRCARLVRLVR
BAL – CLEBALCLEBAL
CIN – LAC CINLACLAC
SF – ARIARISFSF
NO – TBNONOTB
LAR – DALDALDALLAR

Podcast

Fanúšikovia hovoreného slova majú príležitosť počúvať podcast Americký futbal s Vladom Kurekom už nejaký ten čas. Pred prvým týždňom som bol jeho hosťom a prešli sme všetky nedeľňajšie zápasy prvého kola. Sám neviem, či som ich tipoval rovnako, ako v Euríčku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera