Piatok, 19. júl 2024
NFL

Houston má problém, Texans opúšťajú najväčšie hviezdy. Najnovšie zdupkal najlepší obranca jeho histórie

Matúš Miklas Matúš Miklas 17.02.2021
SITA AP Photo/Eric Christian Smith

Či už sa to páči, alebo nepáči súčasnému vedeniu tímu NFL v Houstone, ich najväčšie hviezdy sa rozhodli, že už viac nechcú obliekať dres Texans.

Odchody najväčších hviezd

Koncom minulého roka sa dostala na verejnosť správa, ktorá obehla svet amerického futbalu rýchlosťou svetla. Hviezdny rozohrávač (QB) Deshaun Watson už viac nechce hrať za Texans a žiada, aby ho vymenili.

Vedenie Houstonu sa vyjadrilo, že Watsona nikam vymeniť nechcú. Ak to bude nutné, posadia svojho najlepšieho hráča na lavičku, kde presedí celú sezónu. Nebolo by to prvýkrát, čo by takto skončila “trucujúca” hviezda.

Zďaleka nie prvý problém

Rozpad tímu Texans sa začal ešte v predošlej sezóne. Po skončení ročníka 2019 urobili výmenu, ktorou si časť vlastných fanúšikov naozaj rozhnevali. Hviezdneho, populárneho a jedného z najlepších krídelníkov (WR) súťaže DeAndreho Hopkinsa, poslali do Arizony za running backa (RB). David Johnson síce patril k lepším na svojej pozícii, Houston na prvý pohľad na trejde prerobil.

Problémová bola aj interná komunikácia. Watson, najdôležitejší hráč v klube, sa o výmene opory útoku dozvedel až zo sociálnej siete.

Minulý týždeň šokoval NFL ďalší Texan, najlepší obranca histórie klubu J. J. Watt. Bol súčasťou tímu od roku 2011, keď ho draftovali v prvom kole z celkového 11. miesta, trikrát sa stal najlepším obrancom celej ligy.

Požiadal o ukončenie zmluvy

J.J. Watt patril a aj stále patrí medzí hráčov, ktorých status zaraďuje na úplný vrchol rebríčka NFL. Patrí ku kľúčovým lídrom. Trikrát za posledných päť rokov zápasil so zraneniami, v rokoch 2016, 2017 a 2019 odohral spolu len 16 zápasov, dohromady ledva jednu sezónu.

Aj keď jeho defenzívna produkcia v minulej sezóne nebola špičková, stále sa radí medzi najlepších hráčov obrany, ktorí sa dokážu dostať ku quarterbackovi súpera a zložiť ho na zem sackom.

Watt je navyše nesmierne populárnou celebritou. Pomohol vyzbierať desiatky miliónov dolárov na pomoc spoluobčanom po ničivom hurikáne, ktorý Houston potrápil pred niekoľkými rokmi. Je doslova symbolom prepojenia športovca a jeho komunity.

Kam pôjde J.J. WATT

Keďže sa Watt ocitol medzi voľnými hráčmi debatuje sa, v ktorom tíme a s akým platom bude pokračovať. Momentálne je v hre hneď niekoľko tímov, do zástupu sa zoradili Pittsburgh Steelers, Dallas Cowboys, Green Bay Packers, Cleveland Browns, Baltimore Ravens, Los Angeles Rams, Buffalo Bills a Seattle Seahawks.

Pittsburgh Steelers

Steelers už hráča s menom Watt majú. Mladší brat T. J. Watt by so starším J.J. mohol vytvoriť skvelú bratskú dvojicu. Najprv však musia v Pittsburghu zmanažovať platový strop.

Dallas Cowboys

V Dallase by sa Watt určite našiel, tím je dlhodobo za očakávaniami fanúšikov a aj samotnej ligy a s ním by ich obrana nabrala na sile. V Dallase by si obranca mohol aj zarobiť, Cowboys majú momentálne vo svojom rozpočte 18,4 miliónov dolárov na podpis nových zmlúv.

Green Bay Packers

Po skvelej základnej časti sezóny a postupe do play-off sa Aaron Rodgers a kolektív museli skloniť pred Tomom Bradym a Buccaneers vo finále konferencie NFC. S Wattom v zostave by Packers boli opäť o niečo silnejší.

Podobne ako v prípade Steelers, aj v Green Bay rozhoduje platový strop. Ak by sa Packers rozhodli využiť Wattové služby, museli by uvoľniť veľké množstvo financií na podpis jeho zmluvy.

Buffalo Bills

Podobný problém by museli vyriešiť aj Bills a Seahawks. Aj im by sa J.J. zišiel, lebo hráča jeho formátu dnes nemajú. V Buffale momentálne hrá na Wattovej pozícii veterán Mario Addison, ktorého by mohli prepustiť a získali by vyše 6 miliónov dolárov. Stále málo, no bol by to prvý krok k získaniu Watta.

Seattle Seahawks

Do Seattlu by prišla kvalita, výbušnosť a skúsenosti, ktoré by hlavný tréner Pete Caroll ocenil. Na to, aby Seahawks mohli podpísať Watta, museli by rozviazať spoluprácu s Carlosom Dunlapom, dôležitým hráčom obrany.

Podpis Watta bude jedným z dôležitých míľnikov off-season v NFL. No ani zďaleka nie takým dôležitým, ako by bola výmena quarterbacka. Na DeShauna Watsona si robia zálusk fanúšikovia najmenej desiatich tímov.

Ďalšie články o NFL

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera