Sobota, 29. jún 2024

Mohutný hráč amerického futbalu chcel šprintérsku miestenku na olympiádu. V americkej kvalifikácii zabehol čas, aký by dal zabrať aj Volkovi

SITA/AP Photo/Ashley Landis

Vyzerá to tak, že hviezda Seattlu Seahawks, DK Metcalf, sa zatiaľ bude naplno venovať NFL. Jeho pokus o vybojovanie si miestenky v americkom olympijskom šprintérskom tíme mu ušiel o pár desatín.

Výkonom očaril

Cez víkend sa hráč amerického futbalu predstavil na atletickom mítingu v Kalifornii. Metcalf dúfal, že zabehne stovku v čase 10,05, ktorý by ho posunul do olympijskej kvalifikácie amerického tímu.  

Napokon z toho bolo deviate miesto a čas 10,36, čo nie je zlé pre futbalistu s výškou 190 centimetrov a hmotnosťou 100 kilogramov. Medzi ostatným šprintérmi vynikal útočník Seahawks mohutnou postavou.

Vyskúšať si moju rýchlosť proti najlepším atlétom svetovej triedy… Už len to, že som dostal túto príležitosť je pre mňa požehnaním,“ uviedol Metcalf po nedeľňajších pretekoch pre ProFootballTalk.

10,36 je bláznovstvo,“ komentoval na twittri jeho výkon quarterback Patrick Mahomes z Kansas City Chiefs.

V NFL pred ním neujdú

Hviezda NFL je známa svojou výbušnou rýchlosťou. Minulú sezónu predviedol rýchly šprint v rýchlosti až 35,5 km/h pri prenasledovaní arizonského obrancu Budda Bakera, aby zabránil istému touchdownu. Bakerovi nepomohol ani náskok desiatich metrov.

Video sa stalo jedným z hajlajtov sezóny NFL.

Pre porovnanie slovenský rekord na sto metrov drží Ján Volko s časom 10,13. Svetový rekord vytvoril v roku 2009 na majstrovstvách sveta v Berlíne zabehol Usain Bolt z Jamajky časom 9,58 sekundy.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera