Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

New England Video Patriots

Matúš Miklas Matúš Miklas 12.12.2019
SITA/AP Photo/Steven Senne

New England Patriots sa s blížiacim sa koncom sezóny trápia a z posledných štyroch zápasov si odniesli tri prehry. Akoby to nestačilo, sú zapletení do škandálu.

Mali nahrať video, na ktorom sú taktické pokyny trénerov tímu Cincinnati Bengals, s ktorými odohrajú zápas v nedeľu.

Incident

V nedeľnom zápase medzi Cincinnati Benglas a Cleveland Browns malo dôjsť k incidentu, ktorý vyšetruje vedenie NFL. Podľa správ zo štadióna sa mali ľudia z organizácie Patriots pokúsiť nahrávať video, ktoré by mohlo byť použite pri rozbore súperovej hry. Keďže obhajcovia titulu už túto nedeľu odohrajú zápas práve s Bengals, podozrenie môže byť oprávnené.

Celý problém mal vzniknúť na základe toho, že Patrioti chceli produkovať ďalšiu zo svojich relácií ,,Do Your Job”. Je to relácia, v ktorej sa rozoberajú trénerské taktiky, to ako funguje organizácia v tíme, zdravotný personál a iné jeho časti.

Tentoraz šlo o zdokumentovanie skauta a jeho prácu v teréne. Traja chlapíci prišli v nedeľu do Clevelandu na First Enegry Stadium, kde s dovolením vedenia tímu Cleveland Browns mohli natáčať svoj program.

Realizačný tím Bengals sa ale domnieva, že nahrávka nemusí poslúžiť výlučne iba na tvorbu relácie. Na tlačovej konferencií sa novinári pýtali trénera Zaca Taylora, čo si o veci myslí. ,,Som si vedomý tohto incidentu a viem, že to liga vyšetrí,” odpovedal a na záver dodal, že sa viac k celej veci nebude vyjadrovať.

Skauti a “skauti”

V NFL je bežnou vecou, že skauti chodia na zápasy a snažia sa urobiť si čo najlepší obraz hry súpera, ktorý ich výzve počas sezóny. Na tom, že si natáčali video, by nemalo byť nič zlé. Lenže štáb bol na ihrisku pri striedačkách a v tlačovom stredisku. Vypočuť a natočiť sa dá viac, než si myslíte. Je možné zachytiť aj taktické pokyny, ktoré by ste z videá nahratého odniekiaľ z tribúny asi ťažko zachytili. Liga údajne disponuje osem minútovým záznamom striedačky Bengals, kde sú zachytené signály pre striedanie a odovzdávanie informácií hráčom na ihrisku.

New England Patritots vydali vyhlásenie, v ktorom celé nedorozumenie vysvetľujú. Hovoria v ňom, že vo všetkej úcte a s rešpektom k súperovi je video vytvorené čisto na účely relácie ,,Do Your Job” a na nič iné. Tréner Bill Belichick vyhlásil, že on a ani nikto z tímu nikdy žiadnu nahrávku alebo niečo podobne nepoužili. ,,Nikdy sme s produkčným tímom nespolupracovali a nikdy som žiadnu ich nahrávku nevidel.“

Vyšetrovanie

Tom Pelissero z NFL Network oznámil, že hovoril s niekoľkými ľuďmi, ktorí sú oboznámení s obsahom nahrávky, vrátane jednej osoby, ktorá nahrávku aj videla. Na zaver dodal, že v nahrávke je vidieť trénerov tímu Bengals ako zadávajú pokyny na striedanie a taktiku svojmu tímu.

Belichick ešte dodal, že všetci v jeho organizácií vedia čo môžu, a čo nie. ,,Naši ľudia, ktorí pracujú s videom nemajú dovolené nahrávať protivníka počas hry alebo čokoľvek iné aby si vyskúšali svoju techniku. Opakujem sa, neviem čo robí televízna produkcia a nikdy sme nespolupracovali.”

Liga zahájila v celej veci vyšetrovanie. Bude len otázkou času kedy sa dozvieme verdikt. Internet už samozrejme vie svoje.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera