Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

NFL: Sezóna draftu klope na dvere

Vlado Kurek Vlado Kurek 20.03.2019
SITA/AP Photo

Hrať sa na generálneho manažéra, alebo dokonca na všetkých, je obľúbenou kratochvíľou fanúšikov NFL. Takzvaných Mock draftov, kde sa hrám na GM New Yorku Giants, som urobil už aj túto sezónu tucty. Mock draft, kde skúsim vybrať hráča v prvom kole pre každý tým NFL, je však prvý.

Využil som na to draftovaciu mašinu.  Nový, celkom dobre urobený tool, v ktorom to môžete vyskúšať aj vy. V obrázkoch vidíte výsledok, v písmenkách vám k tomu poviem, prečo som sa tak rozhodol Poďme na to.

1. Cardinals: Kyler Murray, QB

Priznávam, verím šuškandám, že mužstvo z púšte ide urobiť nevídanú vec: Po jednom roku resetnúť výber quarterbacka. Nového trénera (HC) si vybrali najmä pre jeho ofenzívnu hru a je dôležité, aby mu dali všetky možnosti, ako byť úspešným. Josh Rosen tak zrejme doplatí na príšerný výber hlavného trénera pred rokom a pôjde niekam inam. A ak si aj náhodou Cards Rosena nechajú, tak si myslím, že nikto trejdne smerom hore pre Bakera Mayfielda vol.2.

2. 49ers: Quinnen Williams, IDL

A hneď jeden šok. Každý považuje Nicka Bosu za najlepšieho hráča draftu a jasný výber na prvých dvoch miestach. A je veľká šanca, že ho 49ers zoberú. Lenže, tí berú hráčov do DL vlastne každý rok a vždy sa pomýlia. Možno si povedia, že nezoberú Bosu, ktorého trápilo vážne zranenie a pôjdu na istotu: Williams je len tesne druhým najlepším mladíkom zo všetkých.

3. NY Jets: Nick Bosa, Edge

Tryskáči by veľmi radi trejdli smerom dole, a možno sa im to podarí. Ak niekto bude veľmi chcieť QB Haskinsa. V tomto mocku však netrejdujem, takže Zelení urobia to, čo posledné roky – zoberú najlepšieho (defenzívneho) hráča. Chvíľu som rozmýšľal, či nedať mladému QB Samovi Darnoldovi to, čo potrebuje najviac. Buď WR, alebo OL. Bosova kvalita je ale skutočná kvalita.

4. Raiders: Josh Allen, Edge

Gruden potrebuje všetko, okrem pozície WR. Možno potrebuje aj QB a Haskins je veľmi v hre. Ale myslím, že tréner Raiders tak, ako nahradil vytrejdovaného Amariho Coopera, bude chcieť aj nového Khalila Macka. A tým by mohol byť Allen. Hráč na kraji prvej obrannej línie, ktorý má úplne unikátne fyzické dispozície a môže byť skutočným terorom rozohrávačov. Alternatívou môže byť Sweat.

5. Tampa Bay Bucaneers: Devin White, LB

Bucs tiež budú čakať na telefonáty tímov, ktoré túžia po QB. Ak však zostanú na päťke zoberú hráča, ktorý bude mať najväčší prínos v obrane. Môže ním byť najlepší linebacker draftu, ktorý dokáže všetko. Kryť TE, zrážať sa s RB a naháňať QB. Vlastne sú v celom drafte len dvaja s naozaj vysokými známkami.

6. Giants: Montez Sweat, EDGE

Stále sú v hre výborný tackle, najlepší WR a samozrjeme aj QB Dwayne Haskins. Dokonca aj Edge Rashaan Gary. O Giants sa však vie, že veľmi dajú na Senior Bowl a Sweat bol najlepším hráčom na tradičnom zápase najlepších univerzitných seniorov po sezóne NCAA v Alabame. Následne na Combine všetkým padli sánky z toho, aký je rýchly, silný a šikovný. Ak potvrdí predpoklady v profi lige, bude novým JPP. Fanúšikovia Giants vedia.

7. Jaguars: Jawaan Taylor, OT

Jaguari si vybrali Nicka Folesa za QB. Ktovie, či by to urobili, keby videli, že Haskins by vydržal do siedmeho miesta v drafte. Ale keď už majú rozohrávača, potrebujú mu pomôcť. Iste aj v obrane a na poste WR, ale začať treba od ofenzivnej lajny. Najlepšie najlepším tacklom.

8. Lions: Rashan Gary, EDGE

Ľahká voľba. Treba nahradiť večne zraneného Zigiho Asanaha. Lions potrebujú posilu na všetkých úrovniach obrany a táto je najdôležitejšia.

9. Bills: D.K. Metcalf, WR

Bills majú množstvo potrieb, ale tiež sú v situácii, že vsadili pred rokom na mladého QB a musia mu dať všetkú podoporu. Trejd pre Antonio Browna sa nepodaril, tak zoberú chytača lôpt, ktorý má fyzické paramentre menšej Godzily. Vyšší, silnejší a rýchlejší ako Julio Jones? Čo k tomu dodať.

10. Broncos: Ed Oliver, IDL

John Elway sa posledné roky opakovane popálil pri výbere QB. Teraz opäť po Peytonovi Manningovi vsadil na veterána. Stiahol z Baltimoru Joa Flacca a skúsi ho do dvoch rokov dotiahnúť do SuperBowlu. Potrebuje veľmi dobrú obranu, ofenzívnu líniu a reciverov. Najkvalitnejšia ponuka je v obrane, tak tam začne. Ed Oliver môže byť pokojne najlepším ziskom prvého kola. 

11. Bengals: T.J. Hockenson, TE

Tigríci môžu ísť viacerými smermi. Zobrať budúcu náhradu Red Riffle (tak prezývajú QB Andyho Daltona) alebo posilníť pozíciu tackla. Neviem v akom zdravotnom stave je Tyler Eiffert, ale zobrať jeho prípadnú náhradu je dobrá voľba. Hockenson je výborný chytač, navyše môže svojími blokmi pomôcť behom Mixona.

12. Packers: Andre Dillard, OT

Tipol by som si, že pri tomto priebehu  draftu by Packers zostali sklamaní, že im ušiel Hockenson. Ja im vyberiem tackla, ktorý bude chrániť Aarona Rodgersa.  Po rokoch máme slušný draft na ofenzívnych lajnmenov, tak to treba využiť.

13. Dolphins: Brian Burns, EDGE

V skutočnosti si neviem predstaviť, že tu, alebo aj o kúsok vyššie sa neuskutoční trejd pre Haskinsa, v mojom netrejdovom mocku si Delfíni zoberú Burnsa. Má vysoko nadpriemernú schopnosť zatvoriť lajnu, nútiť behačov ísť stredom a prelomiť bloky.

14. Falcons: Greedy Williams, CB

Prvý corner až teraz? A v podstate jediný naozaj kvalitný? To je situácia, v ktorej by Sokoli od radosti lietali naozaj vysoko.

15. Redskins: Dwayne Haskins, QB

Vysnívný scenár. Druhý najlepší QB, klasický pocket passer a rodák z New Yorku príde do hlavného mesta. Washington má Alexa Smitha dlhodobo zraneného, Keenuma na dočasnú záchranu a teraz by mali QB budúcnosti. Navyše by tak nechali Giants ako jediný team v divízii so starým QB.

16. Panthers: Cody Ford, IOL

Cam Newton potrebuje viac ochrany, ostatnú sezónu nedohral. McCaffrey potrebuje pomoc pri behoch. To všetko kričí „ofenzívna línia“. A keďže svojho pravého tackla znovupodísali myslím si, že zoberú kvalitného guarda. Možno najlepšieho v drafte.

17. Giants (via Browns): Christian Wilkins, IDL

Tu je veľmi, veľmi pravdepodobný tackle. Je tu aj dosť možný reciver. Ja by som naopak najradšej pridal Safetyho alebo Cornera. Ale Dave Gettleman má rád veľkých chlapov do obrany a zobrať dvoch výborných v prvom kole je veľká vec. Navyše produkt univerzity Clemson pokojne mohol byť v TOP 5, keby nebolo zranení. Ak bude ok, spolu s BJ Hillom a Tomlinsonom môžu vytvoriť ultimátnu DL.

18. Vikings: Jonah Wiliams, OT

Tu nie je o čom, ak nejaká superhviezda obrany nespadne na osemnáste miesto, Vikingovia pôjdu pre kvalitného linemana, aby pomohli Cousinsovi. Wiliams bol ešte nedávno považovaný za TOP 2 tackla a bude veľký upgrade na pozícii.

19. Titans: N’Keal Harry, WR

Marcus Mariota potrebuje všetkú pomoc, ktorú môže získať. Mohol by ňou byť TE Noah Fant, ktorý by pomohl aj behom Henryho, ale tipnem si klasického recivera z Arizona State.

20. Steelers: Byron Murphy, CB

Oceliari potrebujú nový terč namiesto Antonio Browna. Nemyslím si, že si ho budú hľadať v provom kole. Majú skvelý čuch na neskoršie výbery. Aj Brown, aj Bryant aj JuJu boli skvelé picky. Najviac potrebujú niekoho do druhej a tretej úrovne obrany a jediní dvaja špičkoví LB sú už preč. Na rad príde druhý najlepší Corner.

21. Seahawks: Chauncey Gardner-Johnson, S

Zverenci Peta Carolla potrebujú posilniť ochranu Wilsona, ale najmä potrebujú novú Légiu skazy. Safety (ktorého by som veľmi chcel do Giants) je skvelým kúskom novej secondary.

22. Ravens: Hakeem Butler, WR

Ravens budú veľa behať, to je jasné. Ale občas musí Lamar Jackson niekomu loptu aj hodiť. Produkt Iowa State univerzity nie je zlý začiatok. Otázka je, či mu veria, že tie lopty aj udrží. K dispozícii je aj bratranec Antonia Browna.

23. Texans: Garret Bradbury, IOL

Deshaun Watson mal najhoršiu ochranu v lige. Napriek tomu, že je poriadne mobilný, schytal najviac sackov zo všetkých QB. Viac ako Eli Manning a to je čo povedať. Takže ofenzívna línia je vyoká priorita a mladík z NC State je dobrý technik, ktorý vyplní nejednu dieru.

24. Raiders: Devin Bush, LB

Je celkom pokušením prifariť k A.B. do Oaklandu jeho synovca A.J. Browna, ale neurobím to. Miesto toho ďalší výber, ktorý najhoršia obrana sezóny veľmi potrebuje.

25. Eagles: Nasir Adderley, S

Tu sa priznám, že som mal celkom problémy. Orli veľmi potrebujú running backa, ale neviem, či sú ochotní ho zobrať v prvom kole. Radi by potiahli niekoho do OLine, ale tá je už trochu vybrakovaná. Nakoniec som zamieril do secondary.

26. Colts: A.J. Brown, WR

Podkovy mali minulý rok fantastický draft. Ak sa im podarí aj tento rok, stanú sa superveľmocou. Ktovie, kde začnú v prvom kole, ale postaviť niekoho oproti TY Hiltonovi je dobrý nápad, aj keď si na rok kúpite Funchesa.

27. Raiders: DeAndre Baker, CB

Do tretice Raiders vyplienia zásoby obrancov. Tentokrát posilnia secondary. Ale viem si predstaviť, že Mike Mayock predtým hodí dlhý pohľad na RB Josuhu Jacobsa. Ale tiež predpokladám, že vie, že behačov bude ešte veľa aj neskôr a žiadný z nich nie je Barkley, Fournette alebo Elliot.

28. Chargers: Drew Lock, QB

Riversa nikto do dôchodku ešte neposiela. Rovnko myslím, že som nevidel žiadný mock, v ktorom by im niekto prisúdil nového QB. Toto bude prvý. Lock má veľa silných stránok, ale potrebuje ešte dopilovať. A sedieť rok-dva za budúcim členom siene slávy nie je zlá škola.

29. Chiefs: Clenin Ferrell, EDGE

Univerzita Clemson posiela do ligy veľmi kvalitných hráčov. Ferrel má výborný prvý krok a najmä dobrú prácu s rukami. Náhrada za Justina Hustona, alebo aspoň pokus o ňu.

30. Packers (via Saints): Noah Fant, TE

Prvý TE „čízheadom“ ušiel, ale druhý na nich pekne počkal. Jimmy Graham je síce súčasťou kádra, ale veľkú budúcnosť mu už ťažko prikladať. Je pekne symbolické, že bývalého hráča Saints nahradia pickom, ktorý práve od Svätcov získali.

31. Rams: Jerry Tillery, IDL

Suh už ukončil svoj hollywoodský príbeh, ale potreba zaplniť stred defenzívnej línie u Rams pretrváva. Zástupca univerzity Notre Dame so svojími 306 librami živej váhy môže byť masívnou hrádzou pre súperove behy.

32. Patriots: Daniel Jones, QB

Tipnúť si, čo urobí Bill Belichick je ako presne odhadnúť počasie na každý deň v apríli. Je jasné, že potrebujú nového tackla, recivera a kohokoľvek do obrany. Skúsme ale ukončiť tento mock ešte jedným šokom. Čo tak Daniel Jones, ktorý vraj má byť favorit Giants v druhom kole? Zobrať ho z 32. miesta znamená, že máte k dispozícii opciu na piaty rok kontraktu, ak by sa prípadný náhradník Toma Bradyho ukázal ako sľubný prospekt.  

Tak ako? Brali by ste takýto draft, alebo som to úplne, ale úplne netrafil? Sťažnosti aj radosti smelo hoďte do komentára. Čítame sa tu, počujeme sa na mojom podcaste . A mimochodom, okrem draftu sa v najbližších podcastoch budem venovať úplne špeciálnej téme: Knihám a seriálu Hra o tróny. Brace yourself, podcast is coming!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera