fbpx
utorok, 26. januára 2021
playoff nfl
SITA/AP Photo/Elaine Thompson
NFL

Playoff NFL sa začína. V prvom kole hrajú divoké karty

Pre dvanásť najlepších z tridsaťdva členného štartového poľa klubov NFL sa dnes začína turnaj o vysnívanú Lombardiho trofej. V prvom kole sa v štyroch zápasoch predstaví presne toľko víťazov divízií a rovnaký počet držiteľov divokých kariet.

Divízni šampióni majú výhodu domácej trávy, bez ohľadu na počet výhier v základnej časti ligy. Všetky zápasy vysiela televízia SportTV.

Houston Texans – Buffalo Bills, sobota 22:30

Cestu do SuperBowlu vykopne zápas v Texase. Domáci vedení DeShaunom Watsonom zvyknú držať fanúšikov v napätí do poslednej štvrtiny, tuším odkedy je Watson quarterbackom, prehrali možno len raz, či dvakrát viac ako o jeden touchdown.

Bills si nesú do playoff jednu z lepších obrán, kvôli ktorej im stačí na víťazstvo priblížiť sa k dvadsiatim bodom zo strany útoku. Bude to tak trochu súboj kto z koho.

Výrazným oslabením domácich je zranenie Willa Fullera (WR), bez neho stráca útok Texans veľa zo svojho potenciálu. Mladého QB Bills Josh Allen čaká prvá skutočná fuška rozbiehajúcej sa kariéry.

Naše tipy

Denis: 21:17
Vlado: 27:17
Martin: 17:19

New England Patriots – Tennessee Titans, nedeľa 2:00

Desať rokov nehrali Patriots, obhajcovia titulu, zápas v kole divokých kariet. Vtedy doma prehrali s Ravens, dnes sa na nich chystá tím vedený bývalým LB tímu z New England.

Tréner Titans Mike Vrabel odohral osem sezón pod Belichickom a s Bradym, v noci sa ich bude snažiť upratať z cesty jednému z prekvapení sezóny. Uprostred ročníka vymenil na pozícii QB Ryan Tannehill Marcusa Mariotu a táto zmena ukázala sa byť kľúčovou.

Sú Patriots hotoví, ako sa (znova) šepká medzi fanúšikmi?

Naše tipy

Denis: 34:14
Vlado: 14:12
Martin: 20:24

New Orleans Saints – Minesotta Vikings, nedeľa 19:00

Pred dvoma rokmi sa v Mineapolise uskutočnil zázrak. Vikings prehrávali so Saints o bod a mali posledný pokus prekonať 60 yardov a skórovať. Prekonali.

V nedeľu je odveta v New Orleans. Saints majú perfektnú ofenzívu plnú talentovaných hráčov. Vikings obranu, ktorá musí odolať.

Bude víťaz na postup znova potrebovať športový zázrak?

Naše tipy

Denis: 37:17
Vlado: 30:21
Martin: 34:28

Philadelphia Eagles – Seattle Seahawks, nedeľa 22:30

Eagles sa do playoff dostali z najslabšej divízie, NFC East. Tri zvyšné zo štyroch tímov v nej zmenili, alebo zmenia po sezóne trénera. Philadephia sa prebila do vyraďovačky napriek akútnemu nedostatku schopných hráčov do útoku.

Seahawks boli blízko voľnu v prvom kole, doma ale pustili perie 49ers v poslednom kole. Vonku hrali v základnej časti lepšie, ako doma, vyhrali sedem z ôsmich zápasov. Pre Russella Wilsona nie je výlet na východ USA žiadny problém.

Naše tipy

Denis: 14:24
Vlado: 19:14
Martin: 23:17