Sobota, 25. máj 2024
NFL

Playoff NFL: Zápasy divokých kariet podľa atraktivity

SITA/AP Photo/John Munson

Všetkých 256 zápasov základnej časti NFL sa podarilo odohrať v pôvodne plánovanom čase. Štrnásť družstiev pokračuje v súťaži vyraďovacou časťou, na konci ktorej je vysnívaný SuperBowl.

V sobotu sa začína troma zápasmi playoff, my sme zoradili súboje prvého kola divokých kariet podľa atraktivity. Od najlepšieho po ten, ktorý si bude pozerať asi najmenej divákov u nás.

Vstupné predpoklady zahŕňajú silu mužstiev, predpoklad vyrovnaného zápasu a v neposlednom rade vysielací čas.

Tennessee Titans – Baltimore Ravens, nedeľa 19:00

Víťazi divízie AFC South a prekvapenie vlaňajšieho playoff, Tennessee Titans hrajú v nedeľu v príjemnom čase proti rozbehnutým Ravens z Baltimore. Lamar Jackson a jeho Ravens sú favoritmi napriek tomu, že musia na zápas cestovať.

Môže za to obrana Titans. Na rozdiel od minulej sezóny sú skôr podpriemerní. Ťahá ich Derrick Henry, neskutočný running back, ktorý nabehal vyše 2000 yardov v základnej časti. Títo dvaja hrali proti sebe v novembri a zápas to bol parádny. Muselo sa predlžovať a Henry takmer 30yardovým behom získal pre Titans výhru.

Mal by to byť znova vyrovnaný zápas.

Kurzy: 2,40 – 1,55
Handicap: Ravens -3,5
Over/Under: 54,5

Buffalo Bills – Indianapolis Colts, sobota 19:00

Prvým zápasom playoff po sezóne 2020 je súboj rozbehnutých Bills proti Colts z Indianpolisu. Buffalo má za sebou krásnu sezónu, vymenili New England Patriots na pozícii víťazov AFC East a považujú ich za čierneho koňa playoff.

Sú považovaní za vyzývateľov obhajcov titulu, Kansas City Chiefs, lebo sú najvyváženejším z tímov v konferencii. Útok vedený Joshom Allenom a posilnený Stefonom Diggsom je schopný nakladať jeden touchdown za druhým, obrana Bills je tradične odolná a chyby nerobia ani “special teams”.

Colts sú tímom, ktorý hrá väčšinu zápasov pod strechou, tak výlet do studeného severného New Yorku nebude príjemný. Philip Rivers je skúsený quarterback (pred sezónou prišiel po rokoch strávených v San Diego Chargers), no má svoje roky a jeho schopnosť držať krok s potentným Bills je otázna.

Kurzy: 1,40 – 2,90
Handicap: 6,5
Over/Under:
51,5

Seattle Seahawks – LA Rams, sobota 22:40

Divízne repete si dajú Seahawks a Rams. Pred dvoma týždňami v Seattli vyhrali domáci a sú znova miernymi favoritmi. Najmä preto, že zdravotný stav QB Rams Jareda Goffa je otázny. Najlepšou šancou pre klub z Los Angeles je ich obrana.

Aaron Donald je najlepším futbalovým obrancom na svete. Bude musieť udržať na uzde Rusella Wilsona, aby útok Seahawks neskóroval ani tri touchdowny. Pre ofenzívu Rams to bude totiž pravdepodobne problém. Keďže sa tí dvaja ale veľmi dobre poznajú, očakáva sa vyrovnaný zápas.

Možno až do posledného kopu.

Kurzy: 1,60 – 2,30
Handicap:
Seattle -3
Over/Under:
41,5

Washington Football Team – Tampa Bay Bucs, nedeľa 2:00

Tom Brady dotiahol do playoff aj svoj druhý klub. Nestarnúci quarterback odpovedal pochybovačom, ktorí za jeho úspechmi videli viac genialitu Billa Belichicka a systém Patriots ako jeho schopnosti. V Tampe ukazuje, že napriek 43 rokom stále dokáže rozhadzovať ako pán a Bucs sú v prvom zápase playoff za vyše 10 rokov favoritmi.

Aj preto, lebo hrajú proti víťazovi divície NFC East. Najslabšia štvorica klubov poslala do vyraďovačky Washington s podpriemerným výsledkom 7:9 na zápasy v základnej časti. Washington má navyše problém s quarterbackmi. Vyhodili Haskinsa, Allen je zranený a Alex Smith má problém so svalom. Možno bude musieť hrať Tyler Heineke, o ktorom nepočuli ani fanúšikovia športu v Amerike, nie to u nás.

Obrana WFT by musela držať Bradyho na lopatkách, aby mali proti Tampe šancu. Či to dokáže Chase Young, skvelý nováčik, je otázne.

Kurzy: 4,30 – 1,20
Handicap:
Washington +7,5
Over/Under:
44,5

New Orleans Saints – Chicago Bears, nedeľa 22:40

Bears postúpili do playoff ani nevedia ako. Keď potrebovali v poslednom kole pre istotu poraziť Green Bay, dostali nakladačku. Cestujú do New Orleans, kde sa Drew Brees vo svojej poslednej sezóne naposledy posnaží dostať sa znova do SuperBowlu.

Najzaujímavejšou informáciou ohľadom zápasu Saints a Bears je tá, že v Amerike bude zápas vysielať aj detská stanica Nickelodeon. Chystajú špeciálne efekty pre deti a je len škoda, že my tú šancu mať takmer určite nebudeme. Napríklad bránka, do ktorej kopú loptu, má mať tvar SpongeBoba.

Kurzy: 1,20 – 4,60
Handicap:
New Orleans -10
Over/Under:
47

Pittsburgh Steelers – Cleveland Browns, pondelok 2:00

Najmenej atraktívnym zápasom je ten v noci z nedele na pondelok. Kvôli nemu budú ponocovať asi len fanúšikovia jedného, či druhého tímu. Browns majú navyše problém s covidom.

Vypadlo im niekoľko celkom dôležitých hráčov a najmä hlavný tréner Stefanski. Baker Mayfield síce minulú nedeľu Steelers tesne porazil a do playoff postúpil, Pittsburgh ale šetril až deväť hráčov základnej zostavy.

Vyzerá to na Pittsburgh.

Kurzy: 1,40 – 3,00
Handicap:
Steelers -6
Over/Under:
47,5

Euríčko na Divoké karty

Vlado ukončil základnú časť famóznym skóre 14:2 počas poslednej nedele. Martin Ferianec skončil o päť zápasov druhý a ja o ďalších sedem posledný.

Prvé kolo vyraďovačky vidíme takto:

Playoff Wild Card
ZápasDenisVladoMartin
BUF – INDBUFBUFBUF
SEA – LARSEALARLAR
WAS – TBTBTBTB
TEN – BALTENBALBAL
NO – CHINONONO
PIT – CLEPITPITPIT
Sezóna135:90148:77142:83
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera