Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Redzone: Adrian Peterson, vytrvalý rekordér

Matúš Miklas Matúš Miklas 29.12.2019
SITA/AP Photo/Seth Wenig

Nestarnúci runningback sa dostal na 4. miesto v celkovom počte touchdownov. Dosiahol hranicu s magickým číslom 111.

Legenda Vikings

Narodil sa 21. marca. 1985 v Texase, odkiaľ šiel študovať na známu futbalovú univerzitu v Oklahome. V roku 2007 bol v prom kole z celkovo siedmeho miesta draftovaný tímom Minnesota Vikings. V Minnesote strávil deväť sezón počas, ktorých dosiahol hneď niekoľko vlastných a ligových rekordov zároveň.

V roku 2012 sa stal hráčom sezóny, za čo sa udeľuje ocenenie MVP. Zároveň v tom istom roku bol aj najlepším ofenzívnym hráčom NFL. Sedemkrát sa dostal do Pro Bowlu, v rokoch 2008, 2012 a 2015 dosiahol najviac nabehaných yardov v celej lige. V roku 2013 ako tretí hráč v histórii NFL dosiahol v najkratšom čase hranicu 10 000 yardov.

Po deviatich sezónach v Minnesote podpísal Peterson nový kontrakt s tímom New Orleans Saints, lenže po štyroch odohraných zápasoch sa sťahoval do Arizony. Aj Cardinals ho po šiestich zápasoch prepustili. V roku 2018 sa upísal tímu z hlavného mesta USA Washingtonu Redskins, kde hrá dodnes.

Pokoril Waltera Paytona

Adrian Peterson pokoril rekord slávneho Waltera Paytona, ktorý počas svojej kariéry dosiahol 110 behových touchdownov. Vo svojich 34 rokoch dokázal túto hranicu prekonať a vo víkendovom stretnutí, minulú nedeľu, si na svoje konto pripísal touchdown s číslom 111.

Dostal na tým na 4. miesto v histórii celej NFL. Pred Petersonom sú už iba traja hráči, Marcus Allen (123 TD, 1982 – 1997), LaDainian Tomlinson (145 TD, 2001 – 2011) a Emmitt Smith (164 TD, 1990 – 2004).

,,Cítim sa dobré, je to super, prekonal som Waltera Paytona. Bola to pre mňa veľká výzva a ja som to dokázal. Tak ako všetci, aj ja chcem byť najlepší v každom jednom zápase a toto je len dôkazom toho,” povedal po prekonaní rekordu.

Euríčko na Week 17

Do finále speje nielen základná časť sezóny 2019, ale aj naša interná verejná súťaž v tipovaní nedeľňajších zápasov. Pred záverečným hracím kolom sú karty rozdané jasne. Telovýchovný vedúci má náskok troch bodov pred Martinom Feriancom, Vlado Kurek potrebuje silný finiš, aby sa posunul z tretieho miesta.

V poslednom kole je možné všeličo. Nehralo sa v noci na piatok, ani v sobotu večer. Nebude ani pondelkový zápas. To znamená, že sa hrá o posledných 16 možných bodov. Viaceré tímy nepostavia najsilnejšie zostavy, každý voľný víkend pred playoff sa počíta a použije na zotavenie. Čakajme teda nečakané výsledky.

Week 17DenisVladoMartin
Bengals – BrownsBengalsBengalsBrowns
Pats – DolphinsPatsPatriotsPats
Vikings – BearsVikingsVikingsVikings
Chiefs – ChargersChiefsChiefsChiefs
Bills – JetsJetsJetsBills
Lions – PackersPackersPackersPackers
Panthers – SaintsSaintsSaintsSaints
Bucs – FalconsBucsFalconsBucs
Giants – EaglesEaglesGiantsEagles
Texans – TitansTitansTitansTexans
Cowboys – RedskinsCowboysCowboysCowboys
Ravens – SteelersRavensRavensRavens
Jags – ColtsJagsColtsColts
Broncos – RaidersBroncosBroncosRaiders
Rams – CardinalsRamsRamsRams
Seahawks – 49ersSeahawks49ers49ers
Week 166:68:48:4
Sezóna113:78104:87110:81
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera