Piatok, 19. júl 2024
NFL

Redzone: Deebo Samuel, nový Jerry Rice

Matúš Miklas Matúš Miklas 11.01.2020
SITA/AP Photo/Tony Avelar

V roku 1985 bol draftovaný WR Jerry Rice tímom San Francisco 49ers. Dnes člen Hall of Fame a podľa viacerých najlepší receiver všetkých čias pracuje ako moderátor pre “rodný” klub.

Za San Francisco odohral 15 sezón, počas ktorých získal tri prstene pre víťaza SuperBowlu a nespočetné množstvo ocenení: Super Bowl MVP, 13-krát Pro Bowl a tak ďalej.  

Pred draftom 2019 sa San Francisco 49ers pozerali na posily na pozíciu receiverov. V druhom kole si z celkového miesta číslo 36 vyberajú hráča na pozíciu WR, Deebo Samuela. 

Deebo na scéne

Deebo Samuel sa narodil 15. januára 1996 v meste Inman (štát South Carolina). Meria 183 cm a váži 98 kg (Jerry Rice mal 188 cm a 91 kg). Deebo študoval a hral futbal na univerzite South Carolina, za štyri sezóny zaznamenal 2 230 yardov a 23 touchdownov spolu v 30 zápasoch. Samuel hrával aj na pozícii kick returnera, kde skóroval štyri touchdowny a zabehol 1 219 yardov. Všestranný chlapec si vyslúžil poctu v roku 2018, bol vybraný do First-Team All- American a tiež do First-Team All-SEC.

Nový Jerry Rice

Po drafte sa Deebo Samuel veľmi rýchlo zaradil medzi kľúčových hráčov 49ers a na svojom poste suverénne dominoval v štatistikách. Týmto sa dostávame opäť do roku 1985, k prvej sezóne Jerryho Ricea. V nováčikovskej sezóne chytil 49 prihrávok a zaznamenal 953 kombinovaných yardov (927 po prihrávkach a 26 po behoch), ku ktorým pridal štyri touchdowny.

Deebo Samuel vo svojej prvej sezóne v NFL odohral o zápas menej, no zaznamenal 961 kombinovaných yardov (802 po prihrávkach a 159 po behoch), 59 prihrávok chytil a pridal šesť touchdownov. Tri po prihrávkach a tri po behoch.

Skvelá sezóna nováčika hvorí o talente mladíka, ktorý je právom označovaný za nástupcu slávneho Jerryho. Až čas ale ukáže, ako dobrý naozaj je.

Skvelý draftový ročník

San Francisco v tejto sezóne poskladalo takmer dokonalý tím a len z posledného draftu (2019), sa do zostavy dostalo niekoľko hráčov, ktorí podali skvelé výkony.

Boli nimi DL Nick Bosa (1.round , 2. výber), WR Deebo Samuel (2.round 36. výber), Punter Mitch Wishnowsky (4. round, 110. výber), LB Dre Greenlaw (5. round, 148. výber). O budúcnosť sa Niners nemusia báť.

V dnešnom večernom zápase division round playoff (vs Vikings, 22:30, SportTV) budeme môcť vidieť nováčika s číslom 19 a snáď nás utvrdí v tom, čo dokazoval počas sezóny. Podľa prognóz bude jedným z hlavných cieľov quarterbacka Jimmyho Garoppola. Predpokladá sa, že TE George Kittle bude viac vypomáhať v blokovaní, aby Jimmy G dostal čo najviac času na dobrú a presnú rozohrávku.

,,Good luck and stay FAITHFUL NINERS”

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera