Sobota, 25. máj 2024
NFL

Redzone: Drew Brees a Josh Gordon, dva svety, ktoré nemôžu byť vzdialenejšie

Matúš Miklas Matúš Miklas 22.12.2019
SITA/AP Photo/Butch Dill

NFL je plná krásnych, aj smutných príbehov. Dnes si na príkladoch z posledných dní, aký veľký medzi nimi vie byť rozdiel.

Drew Brees, rekordér

Pondelková noc bola plná rekordov v podaní Drewa Breesa. Nočný zápas Monday night football, priniesol súboj medzi New Orleans Saints a Indianapolis Colts, Saints si so súperom poradili rozdielom triedy (34 – 7). Drew Brees, QB domácich hráčov z New Orleans, sa zaskvel hneď dvoma rekordami.

Skóroval štyri touchdowny, čím sa dostal v celkovom počte nahádzaných prihrávok do endzóny na rekordnú métu 541. Prvenstvo v počte touchdownov dovtedy držal Peyton Manning, ktorý ich počas svojej kariéry nazbieral 539. Tretím v poradí je Tom Brady, ktorý Manninga v sobotu večer vyrovnal.

Brees zažil naozaj skvelú noc, keď okrem rekordu v počte touchdownov dosiahol aj niečo nevydané. Z tridsiatich pokusov pokusov o prihrávku zachytili jeho spoluhráči 29. Znamená to, že dosiahol percentuálnu úspešnosť pokusov 96,7%, čím prekonal ďalší rekord, ktorý držal Philip Rivers (96,6%).

Prvenstvo v počte nahádzaných yardov (76 884), tak doplnili ďalšie dve a ak Tom Brady ukončí po tejto sezóne kariéru, jeho čísla budú na dlhšiu dobu nedotknutelné.

Bola to špeciálna noc pre Breesa, ktorý pred desiatimi rokmi v Super Bowle porazil práve Colts. Aj v štyridsiatke je Drew Brees elitným quarterbackom, ktorý neustále udivuje svet.

Josha Gordona sme videli asi naposledy

Josh Gordon je talentovaný wide reciever, ktorý to mohol dotiahnuť ďaleko- Žiaľ, sa viac zviditeľnil užívanim zakázaných látok ako hraním futbalu. Piata suspendácia v priebehu ôsmich rokov pre bývalého hráča Clevelandu Browns, Patriots a Seahawks bola asi posledná v jeho kariére v NFL.

Najprv bol Gordon hráčom Clevelandu Browns. Počas kariéry tam ale toho veľa neodohral. V rokoch 2014 až 2018 mal zákaz vstupu na ihrisko rovno na dve sezóny. Počas štyroch rokov odohral za Browns iba 11 zápasov.

Vlani v decembri, ešte ako hráč New England Patriots, si vyslúžil ďalší zákaz činnosti. V auguste mu skončil trest a Gordon sa vrátil spať do tímu. V sezóne odohral za Patriotov šesť zápasov, no potom sa vedenie tímu v októbri rozhodlo zapísať receivera na listinu voľných hráčov.

Poslednú šancu mu dali v Seattli, Gordon mohol opäť ukázať svoj talent. Namiesto toho znova padol do problémov s drogami, alebo inými nepovolenými látkami. Aktuálna suspendácia bude veľmi pravdepodobne posledná.

Josh Gordon mohol byť veľkým hráčom, ktorý by sa do histórie NFL zapísal svojimi výkonmi, chytenými prihrávkami, nazbieranými yardami a touchdownami. Vybral si však inú cestu, ktorá ho evidentne priviedla ku koncu kariéry. Po toľkých prehreškoch je Gordon v NFL odpísaný.

Euríčko na NFL

Predposledný hrací týždeň sa začal namiesto štvrtka až v sobotu. Bol to parádny úvod. Tampu Bay potopil kapitán Pirátov, QB Jameis Winston. Ako tradične hodil jednu z prvých prihrávok súperom z Houstounu a do konca zápasu pridal ešte tri. Aj napriek výkonu hraničiacemu so sabotážou prehrali Bucs s Texans len o tri body.

Patriots ukázali, že s blížiacim sa playoff dokážu ešte stále svoj stroj tradične rozbehnúť. Dane, Ježiško a hráči New England útočiaci na SuperBowl sú skutočné istoty posledných dvadsiatich rokov. Buffalo po prehre 17:24 neďaleko Bostonu pocestuje aj na prvý zápas playoff, k víťazovi divízie AFC South.

San Francisco 49ers potvrdili ďalšou výhrou v tesnom zápase, že na čele NFC nie sú náhodou. A LA Rams, vlaňajší finalisti, zasa dokázali, že poučka o náročnej sezóne po prehre v SuperBowle nie je náhodným zhlukom slovíčok a písmen.

Dnes sa hrajú tieto zápasy (a znova 3 na SportTV). Predposledné Euríčko vyzerá nasledovna:

Week 16DenisVladoMartin
Dolphins – BengalsDolphinsBengalsDolphins
Jets – SteelersSteelersSteelresSteelers
Redskins – GiantsRedskinsGiantsGiants
Colts – PanthersColtsColtsColts
Browns – RavensRavensRavensRavens
Falcons – JagsFalconsFalconsFalcons
Titans – SaintsSaintsTitansSaints
Chargers – RaidersChargersRaidersRaiders
Broncos – LionsBroncosBroncosLions
Seahawks – CardinalsSeahawksSeahawksSeahawks
Eagles – CowboysCowboysCowboysEagles
Bears – ChiefsChiefsChiefsChiefs
Week 159:59:57:7
Sezóna107:7296:83102:77
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera