fbpx
streda, 27. januára 2021
George Kittle
SITA/AP Photo/Rick Scuteri
NFL

Redzone: George Kittle, kľúčový hráč prekvapenia sezóny

San Francisco 49ers sú veľkým prekvapením tejto sezóny. Obrana v poslednom zápase proti Green Bay Packers prevalcovala každého od O-line, cez Aarona Rodgersa až po running backa. Packers sa zmohli na jeden touchdown a 2-point conversion.

Po rokoch skvelí Niners

San Francisco 49ers nastúpilo takmer v stopercentnej zostave. Chýbal im kľúčový RB Matt Breida. Do zostavy sa vrátili WR Emmanuel Sanders a DT D.J. Jones, ale najmä výnimočný Tight End s číslom 85.

Kľúčovým hráčom tímu Niners je už tretiu sezónu TE George Kittle, ktorý sa do zápasu s Packers vrátil po zranení. Vynechal dva zápasy, v šlágri proti Packers hral však famózne. Jeho šesť zachytení, 129 yardov s priemerom 21,5 yardu a 1 touchdown boli to najlepšie čo prebiehajúcej sezóne zaznamenal.

Najlepší TE v lige?

Mnohí odborníci ho považujú za najlepšieho TE v lige. V minulej sezóne zaznamenal svoje maximá ( 88 zachytení, 1377 yardov, 15,6 priemer a 5 TD). Tieto čísla mu priniesli prvú účasť v Pro Bowle.

Tento 26-ročný, 193 cm vysoký a 113 kíl vážiaci TE, začal svoju kariéru na strednej škole v Iowe. V Iowe nakoniec aj zostal a študoval tam aj na Univerzite Iowa.

Jeho prvá univerzitná sezóna v roku 2013 bola skôr bojom o miesto v zostave, ako pravidelná prax zápasov. O túto pozíciu sa delil s ďalšími dvoma hráčmi (C. J. Fiedorowicz a Ray Hamilton). Odohral tri zápasy s piatimi zachyteniami prihrávok pre 108 yardov, s priemerom 21,6 yardov na zápas. Sezóna 2014 bola pre Kittla takmer nulová ( tri zápasy, jedno zachytenie, 25 yardov, 0 TD).

Jeho čas mal prísť v roku 2015. V zápase proti North Texas konečne skóroval svoj prvý touchdown na univerzite. Sezónu ukončil s bilanciou 10 zápasov, 20 zachytení, 290 yardov, 6 touchdownov. Ďalší rok bol v jeho živote kľúčovým a musel urobiť všetko aby zaujal tímy z NFL. Blížil sa draft a Kittle chcel ukázať, že už je pripravený na veľkú ligu. V deviatich zápasoch si pripísal 22 zachytení, 314 yardov s priemerom 14,3 yardu na zápas a 4 touchdowny.

Talentu dal šancu Kyle Shanahan

Draft sa vydaril a v 5. kole si ho vybral tím San Francisco 49ers. Napriek tomu, že ho odborníci odhadovali na 3. alebo 4. kolo. San Francisco 49ers si v tom istom roku vybrali v 3. kole QB C. J. Beatharda, ktorý hral s Kittlom na univerzite v Iowe. Hneď vo svojej nováčikovskej sezóne sa dostal do základnej zostavy.

Hlavný tréner Kyle Shanahan si ho vybral s pomedzi hráčov ako sú Garrett Celek, Vance McDonald, Logan Paulsen, Blake Bell, a Cole Hikutini. Objavil v ňom talent, ktorý mu bol predpovedaný a tak je dnes George Kittle jeden z najnebezpečnejších hráčov 49ers.

Svoj prvý touchdown v NFL a nováčikovskej sezóne zároveň si pripísal 8. októbra 2017 v zápase s Indianapolis Colts. Prvú sezónu nakoniec zakončil so 43 zachyteniami, 515 yardami a 2 TD v 15 zápasoch.

Sezóna rekordov

V nasledujúcej sezóne ukázal svoj talent a odborníci ho začali považovať za jedného z najlepších na svojej pozícii v lige. Minulú sezónu ukončil s niekoľkými rekordmi. Stal sa prvým TE, ktorý zaznamenal 870 yardov po zachytení, mal najviac zachytených yardov ako TE (1377), najviac zachytených yardov v prvom polčase.

Vo San Franciscu 49ers pokoril tiež niekoľko tímových rekordov. Najviac zachytených yardov v jednom zápase ako TE (210), najviac zachytení (88) a stal sa prvým TE v tíme, ktorý prekonal hranicu tisíc zachytených yardov počas sezóny.

George Kittle je neoddeliteľnou súčasťou útoku 49ers a určite bude kľúčovým hráčom po zvyšok sezóny.