Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Redzone: Hrá Tom Brady poslednú sezónu s Patriots?

Matúš Miklas Matúš Miklas 08.12.2019
AP Photo/Mark Tenally

Posledná sezóna legendárneho quarterbacka Toma Bradyho alebo len zlé obdobie, ktoré odčiní v playoff zápasoch? Dnes nám Brady a jeho útok dajú odpoveď.

Boston vládne svetu

Takmer každý športový fanúšik by chcel byť narodený v Bostone. Mesto na východnom pobreží USA je v posledných rokoch mestom víťaztiev a úspechov v rôznych národných ligách (NFL, NHL, MLB).

Najúspešnejším tímom je bezpochyby New England Patriots. Patrioti vyhrali za posledných 17 rokov šesť titulov (2002, 2004, 2005, 2015, 2017, 2019). Pred ôsmimi rokmi, keď Zdeno Chára zodvihol Stanley Cup nad hlavu, akoby sa v Bostone rozhodli, že urobia všetko preto, aby aspoň jeden z profi tímov vyhral každý rok titul. Možno k tomu prispela aj tragédia, ktorá sa udiala v roku 2013 počas Bostonského maratonu, ktorá mesto zomkla ešte viac.

V Bostone sa za posledných deväť rokov tešili ľudia šesťkrát z titulu. Boston Bruins (2011), Boston RedSox (2013, 2018) a New England Patriots (2015, 2017, 2019). Za posledných päť rokov dokonca štyrikrát.

Tento rok to majú všetky tímy skvelo rozbehnuté. Dokonca aj Boston Celtics z NBA je druhý v lige.

Prišiel čas ukončiť kariéru?

Patriots aj napriek druhej pozícii v konferencii a prvej pozícii v divízii AFC East divízii budia dojem vyhoreného, alebo skôr nemohúceho tímu. Obrana hrá slušne, dokonca je taká dobrá, že asi sotva by dnes boli Patriots so skóre (10-2) tam kde sú. Najväčšou slabinou tímu je útok.

Dokonca sa vynára otázka, či je Tom Brady súci na ukončenie kariéry, alebo mu len v útoku chýbajú kľúčoví hráči po konci kariéry TE Rob Gronkowskiho a nepodarených experimentoch s WR v aktuálnej sezóne (Antonio Brown, Josh Gordon).

Zatiaľ sa zdá, že Tom Brady už nieje ten Tom Brady, ktorého dobre poznáme.

Už v predošlej sezóne sa špekulovalo o tom, žeby mal skončiť. Keď Patrioti získali titul v SuperBowle viacerí nepochybovali o tom, že po zisku šiesteho prsteňa skončí. Nestalo sa a v tejto sezóne dokazuje, že aj vo veku 42 rokov sa dá hrať na profi úrovni.

Zrkadlo proti Chiefs

Avšak táto sezóna mu nastavila zrkadlo, ktoré máloktorý športovec rád vidí. Tom Brady má najnižší priemer yardov na hod (6,71), od roku 2002. Jeho výkonnosť, ale aj výkon celého útoku upadá a čo je horšie, od zápasu k zápasu je to vidieť viac a viac.

Keď sa pozerieme na rozpis sezóny, Patriots naozaj nemalí silných súperov okrem Buffala Bills (16-10 výhra Pats), Baltimore Ravens (37-20 prehra) a Houston Texans (28-22 prehra). Z posledných štyroch zápasov sa aj tak iba raz dostali na hranicu 20 skórovaných bodov a raz na 22 bodov.

Odveta za playoff

Posledný vzájomný zápas medzi Patriots a Chiefs sa odohral 20. januára 2019. Konferenčné finále sa vtedy skončilo 37-31 pre New England po predĺžení. Bol to skvelý zápas a hlavne prestrelka od oboch quarterbackov (Tom Brady a Patrick Mahomes).

Víťazný touchdown zaznamenal runningback Rex Burkhead a Pats postúpili do Super Bowlu, ktorý neskôr vyhrali s Los Angeles Rams (13-3).

Dnes bojujú o udržanie si vedúcej pozície v divízii AFC East, pretože Buffalo Bills im dýchajú na krk a sú momentálne v lepšej forme. Rivali sa stretnú v 16. týždni v zápase ktorý možno rozhodne o víťazovi divízie.

Ak dnes Patriots prehrajú bude to znamenať, že v tejto sezóne už prehrali s každým lídrom divízie v konferencii AFC (Baltimore Ravens, Houston Texans). Bill Belichick bude musieť vymyslieť stratégiu a možno vytiahnuť nejakého žolíka, ako on zvykne. Nechajme sa prekvapiť čo vymysli dnes.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera