Pondelok, 22. júl 2024
NFL

Redzone: Joe Burrow, kométa, ktorá získala Heismanovu trofej

Matúš Miklas Matúš Miklas 15.12.2019
SITA/AP Photo/Gerald Herbert

V tejto sezóne sa píše a hovorí všade kde človek klikne a pozrie iba o Lamarovi Jacksonovi. Áno talentovaný quarterback Baltimore Ravens uchvátil cely futbalový svet. Dnes však nepíšem o tomto talentovanom hráčovi, ale o vychádzajúcom hviezdnom quarterbackovi Joe Burrowovi.

Kométa z LSU

Joe Burrow je quarterback univerzitného tímu LSU Tigers (Lousiana State University), ktorý dnes v noci získal Heismanovu trofej pre najlepšieho hráča zo všetkých univerzitných borcov na slávnostnom udeľovaní v New Yorku.

Jeho kariéra začala na univerzite Ohio State, kde odohral dve sezóny, v každej po päť zápasov, v rokoch 2016-2017. V roku 2018 prešiel do Louisiany a na LSU začal postupne pretavovať svoj talent.

Ročník 2019 tak pre Burrowa bol rokom, kedy zaujal snáď každý tím v NFL a je isté, že bude prvom voľbou v drafte 2020.

Rozprávková sezóna

Celá sezóna, no najmä jej záver bol v podaní tímu LSU Tigers a Joea Burrowa ukážkou skvelej dominantnej hry, počas ktorej neprehrali ani jeden z trinástich zápasov. V novembri najprv porazili nesmierne silnú univerzitu Alabama na ich ihrisku a vo finále SEC konferencie aj hráčov Georgia Bulldogs. Georgia mala po celú sezónu najlepšiu obranu, ale ani to im nepomohlo v súboji s hviezdnym quarterbackom.

LSU Tigers čaká playoff o titul národného šampióna, sú pred ním nasadenou jednotkou.

Joe Burrow zaznamenal v tejto sezóne 4715 yardov a 48 touchdownov, s quarterback ratingom (QBR) 77,9%. Tento výkon je najlepší od roku 2009. Všetky tri čísla sú zároveň to najlepšie, čo kedy quarterback v konferencii SEC dosiahol. Je prvým hráčom z konferencie SEC (South Eastern Conference), ktorý od roku 2012 získal trofej najlepšieho hráča NCAA. Doteraz posledným bol neslávne slávny Johnny Manziel z univerzity Texas.

Zberateľ trofejí

Burrow je iba druhy víťaz Heismanovej trofeje z tímu LSU, tým prvým bol runningback Billy Cannon v roku 1959. Joe porazil v boji o zisk najcennejšieho ocenenia trojicu hráčov, ktorými sú Justin Field (QB) a Chase Young (DE) z tímu Ohio State a Jalen Hurts (QB) z Oklahoma Sooners.

Burrow vyhral s prehľadom, keď získal 2 608 bodov. Druhý v poradí Jalen Hurts získal iba 762 bodov. Joe Burrow sa v tomto hlasovaní dostal aj na najvyšší počet percent (95,5%), keď tento rekord dodnes držal Marcus Mariota (95,3%).

Pre Burrowa to nieje jediná trofej v tejto sezóne. Počas týždňa postupne získal trofeje Walter Camp (hráč roka), Maxwell Award, (AP hráč roka) a Dave O’Brien Award.

Budúcnosť v NFL

Už tradícou sa stáva, že Heismana získa hráč na poste quarterbacka. Od roku 2000 až 16 z 19 víťazov, keď z posledných štyroch ročníkov sa postupne stali víťazmi Lamar Jackson (2016), Baker Mayfield (2017) a v minulom roku Kyle Murray (2018). Všetkých ťahali kluby NFL v prvom kole a všetci majú predpoklad na dlhú kariéru v najlepšej lige na svete.

Euríčko na NFL

Súťaž o najlepšieho tipéra v redakcii pisálkov TakUričitee speje do finále. Solídnymi výkonmi v posledných piatich týždňoch sa do vedenia prepracoval Telovýchodný vedúci.

Dnes pokračuje liga okrem iného troma zápasmi na SportTV, zaujímavý je hneď prvý. O 19:00 si proti sebe zahrajú hráči Tennessee a Hostonu v zápase, ktorý veľa napovie smerom k víťazovi divízie AFC South.

Week 15DenisVladoMartin
Bengals – PatriotsPatsPatriotsPatriots
Lions – BucsBucsBucsLions
Titans – TexansTitansTexansTitans
Chiefs – BroncosChiefsChiefsChiefs
Giants – DolphinsDolphinsGiantsGiants
Redskins – EaglesEaglesEaglesEagles
Panthers – SeahawksSeahawksSeahwaksSeahawks
Packers – BearsPackersPackersPackers
Chargers – VikingsVikingsChargersChargers
Raiders – JagsRaidersRaidersRaiders
Cardinals – BrownsCardinalsBrownsBrowns
Rams – CowboysRamsRamsDallas
49ers – Falcons49ers49ers49ers
Steelers – BillsSteelersSteelersBills
Week 1410:49:59:5
Sezóna98:6787:7895:70
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera