Sobota, 25. máj 2024
NFL

Semifinále NFL: Čo majú spoločné štyria najlepší?

SITA/AP Photo/Brynn Anderson

Už len tri zápasy zostáva odohrať a pandemická sezóna NFL bude celá zapísaná v histórii. Dnešné finále oboch konferencií by sa všade inde volalo semifinále, v skutočnosti ide o víťazstvo v AFC a NFC a právo zastupovať svoju polovicu ligy v SuperBowle.

Championship Sunday, bude nedeľou štyroch quarterbackov. Každý z finalistov konferencií ťahá svojimi rozhodnutiami a presnými prihrávkami quarterback. Aaron Rodgers, Tom Brady, Pat Mahomes a Josh Allen dokazujú, že ich pozícia na ihrisku amerického futbalu je najdôležitejšia.

Green Bay Packers – Tampa Bay Bucs, 21:05

V prvom zápase vybehne Aaron Rodgers konečne v zápase o finále na domáce ihrisko. Doteraz hrali jeho zeleno-žltí Packers zakaždým vonku, aj preto sa zo štyroch pokusov pozrel do veľkého finále len raz.

Dnes popoludní miestneho času má byť vo Wisconcine pod nulou, no na extrémne podmienky je Rodgers zvyknutý. Po skvelej sezóne ho čaká podľa všetkého cena pre najlepšieho hráča základnej časti, rád by k nej pridal druhý postup do SuperBowlu v kariére.

Prekaziť plány sa Packers budú snažiť hráči z juhu Ameriky. Tampa Bay Buccaneers vedie z pozície rozohrávača Tom Brady, najväčší víťaz svojho športu. Získal šesť titulov víťaza SuperBowlu, k tomu trikrát vo veľkom zápase prehral. Bude teda hrať o svoj desiaty (!) postup do finále.

Síce má 43 rokov, no nevyzerá. Ani na pohľad, ani na pohľad na ihrisko. V súboji veteránov pred týždňom pretlačili Bucs tím New Orleans Saints a Drew Brees rozmýšľa nad koncom kariéry.

Brady si nič také nepripúšťa.

Tipy na zápas

Vlado Kurek: Packers, 28:17
Martin Ferianec: Bucs, 30:27
Telovýchovný vedúci: Packers, 31:14

Kansas City Chiefs – Buffalo Bills, 00:40

Nevľúdne počasie hrozí aj vo finále konferencie AFC. Kansas City predpovedá dážď a len pár stupňov nad nulou. Obhajcovia titulu spred roka vyzvú Buffalo Bills, mužstvo, ktoré sa v pandemickej sezóne najviac zlepšilo.

Patrick Mahomes, QB domácich, nedohral minulé kolo. Po údere do hlavy musel na pozorovanie otrasu mozgu a do tréningu sa zapojil až v týždni. Trápi ho aj čosi na nohe, je možné, že najlepší QB súčasnosti nebude po polnoci nášho času stopercentný.

Bills vyhrali po “sto rokoch” svoju divíziu a presne po 25 aj zápas playoff. Vedení QB Joshom Allenom si na Chiefs veria. Allen vo svojej tretej sezóne urobil ohromný progres, je na prahu elitnej skupiny najlepších rozohrávačov.

Bills už raz vo svojej histórii finále hrali. Pardón, štyrikrát po sebe, na začiatku 90. rokov minulého storočia. Prehrali ale všetky štyri SuperBowly a stali sa symbolom smoly tesne pod vrcholom. Josh Allen vtedy ešte nebol na svete. Dnes sa pokúsi napísať vlastný príbeh postupu.

Tipy na zápas

Vlado Kurek: Chiefs, 31:30
Martin Ferianec: Chiefs, 34:28
Telovýchovný vedúci: Bills, 27:24

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra, a.s.. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera