Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

To som blázon. Na tri prípady “jednou za deset let” docenta Chocholouška stačila jedna nedeľa

Foto: SITA/AP Photo/Ron Schwane

Najlepší šport na planéte máme najradšej, lebo takmer do poslednej sekundy nie je nič isté. Zaujímavé situácie prináša celý zápas, mnohé sa rozhodnú až v poslednej sekunde. Občas príde zápas, kedy si poviete legendárne “To jsem blázen”. Ako Chocholoušek hovorí, taký zápas sa odohrá “jednou za deset let”.

Alebo aj tri krát za jednu nedeľu.

Nedeľa plná obratov

Nedeľu obratov zahájili Miami Dolphins na trávniku Baltimore Ravens. Domácemu Baltimoru sa podarilo prehajdákať náskok 21 bodov, s ktorým vstupovali do poslednej štvrtiny. V nej úplne zmizla behová hra Ravens s mínus jedným yardom. Na opačnej strane úradovala hlavne spolupráca Tagovailoa – Hill. Dvoma touchdownovými prihrávkami cez 50 yardov dorovnali skóre a passom na Waddlea pár sekúnd pred koncom Dolphins súpera dorazili.

Las Vegas Raiders dakázali premrhať síce len 16-bodový náskok, ale zato zaujímavejším spôsobom. Cardinals potrebovali dva touchdowny s dvoma potvrdeniami za dva body. Už-už sa zdalo, že domáca obrana krvopotne ubáni posledný drive. Pri štvrtom downe zahnala QB Murrayho cez 20 yardov dozadu, on loptu odhodil, ale zachránil ho prehrešok domácich. Nakoniec sám dobehol pre TD v poslednej sekunde, po ňom poslal úspešný pass na Greena a zápas do predĺženia. V ňom mali znova Raiders blízko k rozhodnutiu. Snahu zabili fumblom, ktorý Murphy odniesol do endzóny.

Browns pre Chocholouška

Posledný zápas je už vážne prípad pre Chocholouška. Prehrávate na ihrisku súpera o 13 bodov, do konca zápasu je 1:55, nemáte žiaden timeout a navyše sa voláte JETS. Poviete si, neriešitelná situácia, snáď ani keby sme ich nechali samých na ihrisku. Podobne uvažovala aj obrana Browns. Posledné dve minúty pôsobila úplne laxne, chvílami bránili asi sami seba. Na prvý touchdown minuli Jets len 33 sekúnd, nasledoval úspešný onside kick a ďalší úspešný drive do splašenej obrany Clevelandu. Objektívne treba dodať, že ani k jednej zo spomínaných situácii nemuselo prísť, ak by Nick Chubb miesto touchdownu do štatistík zastal pred endzónou dve minúty pred koncom. Pustiť 3 x po 40 sekúnd časomieru na voľnobeh by bola istejšia voľba.

Euríčko na Week 3

Preto futbal milujeme a netrpezlivo čakáme na dnešné zápasy. Po dvoch hracích týždňoch zostáva už len posledných šesť tímov (Dolphins, Bills, Chiefs, Eagles, Giants, Buccaneers), ktoré sa pokúsia udržať 100-percentnú bilanciu. Naopak na prvú výhru čaká sedem tímov (Panthers, Falcons, Titans Colts, Texans, Bengals, Raiders).

Divácky najatraktívnejší bude súboj legendárnych quarterbackov – Tom Brady vs Aaron Rodgers. Rovnako súboj dvoch neporazených tímov medzi Dolphins a Bills. Komu sa bude ako dariť tipujeme v tradičej zostave za symbolické euríčko.

Euríčko na NFL
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera