Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Tri a von: Aj Mahomes je človek

Vlado Kurek Vlado Kurek 10.10.2019
SITA/AP Photo/Elaine Thompson

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom. Tento týždeň nielen o pomste.

First Down: Zápas pomsty

V piatom kole sa hrali tri zápasy s výrazným faktorom odvety. Ten najzjavnejší nedopadol podľa plánu, keďže obrana Bears na čele s Khalilom Mackom prekvapivo prehrala v Londýne s Raiders.

O kus lepšie si viedli Colts a Justin Houston. Hráči s podkovou na prilbe šokovali výhrou nad suverénnymi Chiefs, navyše na ich ihrisku a oslabení o dvoch hráčov. Bola to odveta za posledné playoff a navyše osobná pomsta Houstona, ktorého sa Chiefs zbavili. Ten zastavil kľúčový štvrtý & 1 Kansasu a spečatil výsledok.

Poslednou sladkou odvetou bol výkon Nicka Bosu proti Browns a špeciálne proti ich QB Bakerovi Mayfieldovi. Ak ste videli ako najmladší Bosa po sacku mával virtuálnou vlajkou, tak si hoďte do googlu “Mayfield flag Ohio” a pochopíte. Univerzitné časy sa nezabúdajú a pomsta chutí aj po rokoch.

Second Down: Aj Mahomes je človek

Chiefs pred týždňom nedali TD vzduchom, no vyhrali. Tentokrát už dokonca aj prehrali. Jednak ich uťahali behy s loptou hráčov Colts a jednak bol Mahomes výrazne fyzicky limitovaný zraneným členkom. Po tom, ako mu už zranenú nohu prišliapol ešte spoluhráč sa Mahomes prakticky nemohol hýbať, čím stratil veľkú časť svojho kúzla. Ale povedzme si pravdu: aj stojaci Mahomes je stále lepší, ako nejeden quarterback v NFL.

Chiefs určite mrzí prehra, ale ich prioritou by malo byť dať svojho QB do poriadku. Aj on (podobne ako Saquan Barkley) sú stále ľudia a ak majú dlhodobo hrať na vysokej úrovni, neradno podceniť ich zdravie.

Third Down: Fandiť Seahawks musí byť príjemné

Mať v klube QB, ktorý patrí posledných päť rokov stále medzi troch – štyroch najlepších, mať mužstvo, ktoré „nedávno“ vyhralo a je stále každú sezónu relevantné musí byť príjemná skúsenosť.

Seahakws sú také mužstvo. Dokonca aj druhý rok vážnej prestavby zvládajú veľmi dobre. Pred rokom postúpili do playoff, teraz sú 4-1. Paráda. A k tomu fantastický zápas vo štvrtok. Aj o tom som sa rozprával v poslednom podcaste s fanúšikom Seahawks. Vypočujte si.

Forth Down: Funguje ešte váš kľúč?

Máme prvého vyhodeného trénera. Je ním Jay Gruden, bývalý šéf Wasingtonu Redskins. Treba povedať, že jeho situácia bola dlhodobo veľmi zlá. Nedohoda s QB Kirkom Cousinsom a jeho odchod, potom drahé angažovanie Alexa Smitha, ktorý sa následne zranil. Angažovanie ďalšieho rozohrávača Casea Keenuma a draftovanie mladého Haskinsa, ktorého vedenie chcelo a tréner nie, to všetko je ťažký mix. O Redskins sa hovorí, že majú obrovské vnútorné problémy. Majiteľ, ktorý sa mieša do roboty, generálny manažér, ktorý nemá výsledky a vyhodení tréneri.

Po nedeľňajšom zápase ešte Gruden vyhlásil, že bude pracovať pre Redskins, dokedy mu bude fungovať kľúč od štadióna. Zavolali si ho na piatu ráno v pondelok a musel ho odovzdať.

Čítalo sa vám to rýchlo a dobre? Chceli by ste počuť aj niečo o tom, prečo prehrali Giants, prečo vyhrali Packers alebo kto si pripísal prvú výhru? Dajte si do ucha môj podcast. Nájdete ho všade tam, kde sú podcasty. Čítame sa a počujeme sa o týždeň. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera