Nedeľa, 30. jún 2024
NFL

Tri a von: Dobrí, zlí a škaredí

Vlado Kurek Vlado Kurek 10.11.2019
SITA/AP Photo/Gail Burton

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z  ostatného hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Po polovici sezóny je načase sa pozrieť komu sa darí a komu nie. Western style.

First Down: Dobrí

Patrik Mahomes, Deshaun Watson a Lamar Jackson sú najlepší mladí QBs ligy. Prví dvaja sú vo svojej tretej sezóne, Lamar v druhej. Skvelé je, že všetci traja sú v konferencii AFC a tak konečne zdvíhajú jej kvalitu hore. Ravens vedení Jacskonom práve dokonca porazili Patriots a to je naozaj výhra, ktorá ide ďaleko. Rozhodne neodpisujem Bradyho a spol, stále sú topfavorit celej ligy, ale jubilejná stá sezóna je zase o trochu zaujímavejšia a to najmä vďaka mladým pištoľníkom.  

Second Down: Zlí

Starej garnitúre rozohrávačov (s výnimkou Bradyho a Breesa) sa nedarí. Nedarí sa celým mužstvám a vidíme možno historickú porciu zlých mančaftov a zlých výkonov.

Bengals sa objektívne snažia, ale sú slabí s novým trénerom. Redskins a Jets majú omnoho lepší káder na to, akú katastrófu predvádzajú. V ich prípade je to o to horšie, že problémy siahajú ďaleko nad káder a trénerov. Až k majiteľom klubu. No a potom sú tu Cleveland Browns.

Mužstvo, ktoré malo byť konečne dobré, s kádrom nabitým ako Real Madrid v 90. rokoch. A potom začali prehrávať. A prehrali aj v 9. kole so slabými Broncos, ktorých viedol tretí quarterback. To je proste debakel. A zároveň pripomienka, že sa treba vyhnúť mediálnemu hype. Pretože s chladnou hlavou sa to vlastne dalo čakať. Mladý QB, totálne zmenený káder, slabá OLine a nováčik tréner. Browns majú z týcho všetkých mužstiev najpriamejšiu cestu dostať sa von. Len to musia vydržať. A prestať byť zlý.

Third Down: Škaredí

Musím priznať, že som sa škaredo zmýlil v Oakland Raiders a v HC Jonovi Grudenovi. Absolútne som im neveril, mal som pocit, že Gruden po návrate z televízie k ozajstnému futbalu zostane trochu na smiech. Opak je pravdou. Tréner Gruden zápas čo zápas kaučuje svojich tak, aby mali čo najväčšiu šancu vyhrať. Áno, stále sú pomerne slabý tým, ale kto ich podcení ako ja, škaredo sa zmýli. Naposledy porazili Chargers v predohrávke dnešného kola.

Raiders majú kopu dier, najmä v obrane. Ale ak budú takto fungovať sú naozaj jeden dobrý draft od toho, aby bojovali v playoff. Či GM Gruden (áno, viem že oficiálne je tam Mike Mayock) je pomocníkom alebo prekážkou pre HC Grudena stále neviem. Viem však, že Derek Carr hrá pokojne a s rozvahou, že Josh Jacobs behá fantasticky a že ofenzívna línia patrí medzi tri najepšie v lige.

Oakland bude hrať ďalšiu sezónu už na novej adrese. Odchádzajú do Las Vegas a pokojne môžu zopakovať ošiaľ, aký tam pred nedávnom spôsobili hokejoví Vegas Golden Knights. Ísť v prvom roku hlboko do playoff.

Fourth Down: Čo nás čaká?

Pozrime sa, čo nás čaká dnes večer a v noci. Hoci vrcholí sezóna Bye-weekov a kopa mužstiev oddychuje, stále je čo pozerať.

Obrovským ťahákom bude zápas Seahawks – Niners v noci na utorok. Divízni rivali sa dobre poznajú, navyše proti Russelovi Wilsonovi nastúpi bývalý spoluhráč Richard Sherman a určite bude chcieť chytiť nejakú prihrávku od bývalého kamaráta. Zároveň je to zápas s obrovskými  dôsledkami pre celú konferenciu. Ak by si San Franciso udržalo neporaziteľnosť, veľmi hlasne by si povedalo o číslo 1 v nasadení do playoff. Ak by vyhral Seattle, výrazne by posilnil svoje šance na playoff a dostal pod obrovský tlak napríklad Rams, ale aj Vikings, či Eagles – teda tímy, ktoré dúfajú, že z ich divízie môžu postúpiť dve mužstvá.

Úplne iným, ale fascinujúcim zápasom bude duel Bills (6-2) proti Browns (2-6), v ktorom sú kurzovými favoritmi prehrávajúci Browns. Tak čo, začnú zachraňovať svoju sezónu? Myslím, že majú posledný pokus. Naopak, ak Bills vyhrajú, pôjdú podľa mňa do playoff.

Až mi je zvláštne uvedomiť si, že nás čaká už desiate kolo. Každým kolom už asi pribudne mužstvo, čo sa prepne smerom na draft budúcej sezóny. My sa zatiaľ prepínať nemusíme, od novembra do januára sa hrá úplne najlepší futbal. A my sme pri tom. Nielen očami, ale aj ušami. Nezabudnite si vypočuť najnovší podcast. Polsezónu v ňom hodnotia zaujímavý hostia zo Slovenska aj z Čiech.

Euríčko na Week 10

Nezabudli sme, nech sa páči tabuľka s Euríčkom.

Week 10
DenisVladoMartin
Bengals – RavensRavensRavensRavens
Browns – BillsBrownsBrownsBills
Bears – LionsBearsLionsLions
Jets – GiantsJetsGiantsJets
Titans – ChiefsChiefsChiefsChiefs
Bucs – CardinalsBucsCardinalsBucs
Saints – FalconsSaintsSaintsSaints
Colts – DolphinsColtsColtsCots
Steelers – RamsSteelersRamsRams
Packers – PanthersPackersPackersPackers
Cowboys – VikingsCowboysCowboysVikings
Week 97:54:86:6
Sezóna56:4857:4761:43
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera