fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Tennessee Titans
SITA/AP Photo/Julio Cortez
NFL

Tri a von: Ideme do finále

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko, je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom. Pred nami sú posledné tri zápasy. Finále konferencií a potom Veľký zápas.

Fanúšikovia Vikings, Seahawks, Ravens a Texans môžu začať robiť mock drafty svojich mužstiev. Titans (!), Chiefs, 49ers a Packers ďalej snívajú svoj sen. Podobne ako pred týždňom si vyskúšam prognostiku. Nedopadol som najhoršie. Wilson mal o trochu viac yardov ako Rodgers, a nabehal skoro dvakrát toľko ako Lynch a Homer. Postup Vikings mi teda nevyšiel, ale zato 50 bodov Chiefs parádne. Nech sa páči štyri šialene odvážne tipy.

First Down: Zo sto na dvesto za 60 minút

Ryan Tannehill je veľkým príbehom sezóny. Začal ju ako nechcený náhradník, no odkedy ho povýšili do základnej zostavy nielenže Titans vyhrávali, oni postúpili do playoff a tam porazili dvoch najväčších strašiakov konferencie: Patriots a Ravens, oboch vonku.

V oboch zápasoch hral bývalý hráč Miami Dolphins dobre, aj keď hádzal veľmi málo. Len okolo 100 yardov na zápas. Mám pocit, že tréner Vrabel a spol. nebudú bezhlavo opakovať recept a urobia niečo, čo čaká málokto. Položia výsledok zápasu na plecia svojho QB. Podobne ako pred dvoma rokmi Jaguars, keď Bortles prestrieľal Roethlisbergera.

Znie to šialene, ale tipujem, že Tannehill hodí v zápase viac yardov, ako v dvoch predošlých dohromady.

Second Down: Rodgers volá domov

Zápas v San Franciscu nebude zápasom Rodgersa proti Garapolovi. Bude zápasom trénerov. Matt LaFleur trénoval spolu s Kylom Shanahanom ešte vo Washingtone pod Shanahanom starším. Zápas dvoch študentov, ale zároveň aj učiteľa a študenta (Shanahan bol OC, LaFleur QC).

Je pravda, že Rodgers sa ako Kalifončan vracia domov, ale nebude to domáce prostredie. Myslím si, že s výnimkou QB je vo všetkom, ale úplne vo všetkom lepší súper. A môj tip je, že San Francisco vyhrá, a nielen to. Zabudnite na typické Rodgersové „heroics“ v posledných chvíľach, pretože nebudú nutné.

Dve minúty pred koncom zápasu bude San Francisco viesť aspoň o tri skórovania. O tri.

Third Down: „Viac je viac“

Tretí tip je jednoduchý. Napriek účasti podceňovaných Titans v prvom nedeľnom zápase to bude útočnejší zápas. Vďaka Titans a samozrejme aj Chiefs padne v ich stretnutí dohromady viac bodov, viac TD a bude viac nahádzaných a nabehaných  viac yardov ako v zápase ťažkých váh Packers at Niners.

Fourth Down: Kto prekvapí?

Čo iné môže byť posledným tipom ako zloženie Veľkého zápasu? V Miami sa stretnú Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers.

Taký Super Bowl sa ešte nehral a mohlo by to byť veľké divadlo. To, že si myslím, že sa to stane, ešte neznamená, že si to aj prajem. Vypočujte si najnovší podcast. Okrem rekapitulácie divízneho kola tam riešim aj aký Super Bowl by som videl najradšej a aký trochu menej. Ste ešte v šoku z vypadnutia Patriots? Majú špeciálny diel podcastu, v ktorom riešim čo s nimi bolo a hlavne, čo môže byť.