Nedeľa, 30. jún 2024
NFL

Tri a von: Králi ciest

Vlado Kurek Vlado Kurek 21.11.2019
SITA/AP Photo/Gary Landers

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Jedenáste herné kolo bolo tvrdé, škaredé, bolestivé. Znamenie, že zima a playoff sú za dverami.

First Down: Browns to nezvládajú

Ani herne a ani v hlavách. Vo štvrtok v divíznom zápase medzi Browns a Steelers (21-7) sa hralo o veľa. Browns evidentne nezvládajú, že v sezóne prehrali toľko zápasov a hrali vyslovene škaredo. Údery helmou, dvaja súperi s otrasom mozgu, to je samé o sebe veľmi zlé. No a potom tuším desať sekúnd pred koncom prišla úplne zbytočná bitka medzi DE Mylesom Garrettom a QB Masonom Rudolphom. Garret strhol Rudolphovi prilbu a potom ho s ňou udrel. Kriminálny čin, ktorý okamžite odsúdila celá NFL vrátane jeho spoluhráčov. Garrett, hoci veľká hviezda týmu, si minimálne o konca sezóny už nezahrá a ktovie, či to nebude ešte viac.

Otrasné správanie, bezpochyby. Ja však kus viny dávam aj trénerom Browns. Pretože takáto agresia a nedisciplinovanosť ide na ich tričko. Neviem si predstaviť, že HC Kitchens zostane aj do ďalšej sezóny.

Second Down: Showdown

Pred tromi rokmi sa stretli vo veľkom univerzitnom zápase. Lamar Jackson a jeho Louisville proti DeShaunovi Watsonovi a Clemson Tigers. Piate najlepšie mužstvo proti tretiemu. Bol z toho epický showdown, na konci ktorého vznikla legenda o Watsonovi ako hráčovi, ktorý vyhráva veľké zápasy.

Po troch rokoch prišlo k odvete, tentokrát už v NFL. A odveta to bolo sladká. Lamar a jeho Ravens úplne rozbili Huston Texans. Výsledok 41:7 naznačuje, že Ravens jasne dominovali v obrane aj v útoku. Jacskon predviedol svoje typické behy, ale aj výborné hody. Watson prehral vôbec svoj prvý zápas o viac ako jeden TD. V závere zápasu domáci nadšene skandovali MVP, MVP a právom. Nebol by som proti, ak by sa stretli ešte raz, v playoff.

Third Down: Veľké zranenie

Na pár riadkov si odskočím do univerzitného futbalu. Obrovský talent na pozícii QB, Tua Tagovaiola sa vážne zranil. Predpokladaný draftpick číslo jedna alebo dva. To samozrejme môže úplne zmeniť situáciu na drafte. Pre mužstvá ako Dolphins, ktoré ho zrejme veľmi chceli, je to vážny zásah do plánov.

Ak sa mu podarí vyliečiť sa k plnej spokojnosti, môže byť divokou kartou na drafte. Risknú to a zoberú ho vysoko? Bude niekto (Saints, Patriots) dúfať, že spadne až k ním a zoberú ho? Už teraz som extrémne zvedavý.

Forth Down: Králi ciest

Pomaly sa utriasa obrázok o tom, kto postúpi do playoff. Samozrejme, matematicky môže ešte stále postúpiť takmer každý, ale nemyslím si, že sa december bude veľmi líšiť od novembra. V tejto chvíli sú na pozícii nenasadených mužstiev vo wild card Texans, Bills, Vikings a Seahawks. Je medzi nimi mužstvo, ktoré dokáže to čo naposledy Green Bay Packers?

To znamená vyhrať v playoff tri zápasy vonku a k tomu aj Super Bowl? Sú medzi nimi povestní Králi ciest? História hovorí, že šanca je malá. Ale ak by sa to niekomu mohlo podariť, sú to podľa mňa Seattle Seahawks. Túto sezónu hrali vonku päť zápasov a všetkých päť vyhrali. Navyše ich silou nie je obrana, ktorá málokedy hrá vonku rovnako dobre, ako doma, ale Russel Wilson. A s ním je všetko možné.

Chcete vedieť o unikátnom obrate Vikings, o tom s kým vyhrávaju JETS a o všetkom ostatnom? Dajte si do ucha môj podcast, ktorý mapuje všetky zápasy každého kola.

Teším sa na vás.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera