Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Tri a von: Šťastná sedmička?

Vlado Kurek Vlado Kurek 24.10.2019
SITA/AP Photo/Peter Joneleit

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom. Komu (ne)prinieslo šťastie siedme kolo?

First Down: Strašidelné chvíle mladíkov

New York má dvoch mladých qarterbackov a obaja su logicky pod mikroskopom. Viete, najväčšie mesto na svete, obrovský mediálny trh a tak. Najskôr – povedzme to mierne – nenadchol Daniel Jones (GIANTS) keď prehral so svojím súdraftnikom Kylerom Murrayom. Aj jeho chybou ho hráči Arizony zložili na zem (sackovali) až 8-krát (!), k tomu hodil pár veľmi škaredých prihrávok hráčom v súperovom drese.

No v pondelok išiel na ihrisko Sam Darnold (JETS) a nielenže dostal výprask od Patriots, to sa podarí kdekomu. Do médií unikla jeho vetička, ktorú povedal počas zápasu. Mikrofón, ktorý mal pripnutý zachytil, ako hovorí, že „vidí duchov“. Nie, neodkazuje na Šiesty zmysel, ani na blížiaci sa Halloween. Je to termín pre situácie v ktorých QB vidí problémy aj tam, kde nie sú. Iné však je, keď to o niekom povie napríklad analytik a iné, keď hráč sám o sebe. Najmä na tvrdom mediálnom trhu, akým je New York City. Opýtajte sa Marka „butt fumble“ Sancheza.

Darnoldovi reálne hrozí, že mu tento okamih prischne a vždy keď bude mať horší zápas, ho naňho vytiahnu. Na tlačovke, v novinách, v krčme. Bude musieť naozaj zamakať, aby to dokázal prekonať. Debata, ktoré mužstvo z Veľkého jablka má lepšieho rozohrávača, sa tak môže zmeniť na nočnú moru: na otázku, kto má horšieho.

Second Down: Nočná mora z LA

Ešte trochu postrašíme, pretože to čo aktuálne predvádzajú Chargers je kolaps epických rozmerov. Pred sezónou pasovaní za top 3 konferencie AFC prehrali päť z prvých siedmich zápasov, zakaždým obrovskými vlastnými chybami. V nedeľu boli len jeden yard od víťazstva, ale bol to takzvaný „Seahawks yard“. Lebo dopadol najhoršie ako sa dalo.

Loptu dostal Melvin Gordon, pustil ju z ruky (fumble), získal ju protihráč, ktorému sa štyri roky nič také nepodarilo a spečatil víťazstvo Titans.

Blesky sú posledné v divízii a ak nezačnú robiť veľkú show, playoff im rýchlo utečie. Nečudoval by som sa, ak by práve Gordona do týždňa vymenili preč.

Third Down: Starý dobrý Rodgers

Green Bay Packers hrajú túto sezónu naozaj dobre, ale ich hviezdny rozohrávač bol trochu v úzadí. A ak ste úplne neverili že sa teší aj z víťazstiev, ktoré vybavila obrana a running backovia, posledné dva týždne už nepochybujete. ARod ma za sebou dva výborné zápasy a ten ostatný proti Raiders bola absolútna paráda. Päť hodených TD a jeden zabehnutý je výnimočné aj na takého borca ako je on. Titul NFC Offensive Player of the Week bola povinná odmena. Inak jeho sedemnásta v kariére. V tejto chvíli by som povedal, že ak niekto môže snívať o finále proti Patriots, sú to okrem Saints práve Packers. Teda hlavne Packers. Keď už Giants (asi) tento rok nevyhrajú, Baličom by som to doprial.

Fourth Down: Obchody sú otvorené  

Ešte týždeň trvá okno na prestupy. Mužstva si kladú otázku, či majú šancu bojovať a chcú niekoho kupovať, alebo to pre tento rok balia. V takom prípade predajú niekoho, za koho môžu dostať dobrú cenu. Ono sa to už deje a posilňujú sa aj najsilnejší. Patriots získali výborného recivera Sanua z Falcons, 49ers tiež hráča na tú istú pozíciu WR, Emanuela Sandersa z Broncos. Z toho je jasné, že „sa cítia“ a chcú z tejto sezóny vyťažiť čo najviac.

Otázkou je, či odídu hviezdy z beznádejných Bengals. Špeciálne A.J. Greena by privítal úplne každý. Najväčšou záhadou je, či Redskins trejdnú svojho štrajkujúceho ľavého tackla, alebo sú na tom tak zle, že nedokážu ani to. Je to otvorené.

V siedmom kole lialo ako z krhly, pár mužstvám zapršalo šťastie. V ôsmom nás čaká napríklad zápas Packers vs Chiefs. Že nebude hrať zranený QB Chiefs Patrick Mahomes je pre nestranného fanúšika čisté nešťastie. Našťastie máte môj podcast, v ktorom si vypočujete o tomto športe ešte o kus viac.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera