Sobota, 25. máj 2024
NFL

Tri a von: Stávky sa zvyšujú

Vlado Kurek Vlado Kurek 22.10.2020
SITA/AP Photo/Jason Behnken

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa udeje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko, je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom.

Po neplánovanej mesačnej prestávke pokračujeme v prehľade šiesteho kola. Máme už dvoch vyhodených trénerov, tri mužstvá bez prehry a jedno bez výhry. Čo nové sme sa dozvedeli?

First Down: Dôležitý Pán Nedôležitý

Hráča, ktorého si vyberú ako úplne posledného v danom drafte, tradične otitulkujú ako Mr. Irrelevant, teda pán Nedôležitý. Jasne to naznačuje, že jeho šanca uplantiť sa v NFL je maličká. Tento rok majú takého hráča New York Giants a v poslednom zápase proti Washingtonu urobil niečo dôležité. Podarilo sa mu zobrať vyrazenú loptu a skórovať defenzívny TD tri minúty pred koncom zápasu. Ako sa nakoniec ukázalo, jeho touchdown bol víťazný a tak nečudo, že po prvej výhre Giants bol miláčikom médií.

Škoda, že hneď následne sa zranil a putoval na listinu zranených hráčov. Bolo by zaujímavé sledovať, či by sa mu podarilo výraznejšie presadiť sa do zostavy. Bol by to naozaj pekný popoluškovský príbeh.

https://www.youtube.com/watch?v=VVNoteOFn_A&ab_channel=Tundra

Second Down: Brady vs Rodgers po tretie

Duelov medzi dvoma budúcimi členmi Siene slávy je primálo. Toto bol len tretí, hoci obaja sú v lige výrazne desiatky rokov. Jeden takmer dvadsať, druhý viac, ako desať.

Do zápasu išli ako favoriti Packers, keď prvé štyri zápasy zvládli brutálne dobre a aj tento začali s prehľadom. Vyhrávali rýchlo 10:0. Potom však pricválala obrana Buccaneers a na ihrisku to vyzeralo ako keď poľskí husári rozmetali Turkov pred Viedňou. Rodgers dvakrát po sebe hodil loptu súperovi a potom hral takmer bez akýchkoľvek pozitívnych yardov smerom dopredu. Úplne ho zo zápasu vytlačili.

Naopak Tom Brady sa postupne rozohral a po takmer dvoch rokoch si zopakoval TD prihrávku s Robom “Gronkom” Gronkowskim. To už bolo 21:10 a momentum bolo presunuté na stranu domácich. Všetci komentátori sa po zápase zhodli, že TB12 si v lete výborne vybral nový klub. Mladé mužstvo s množstvom talentu na oboch stranách lopty. Skvelý útok, skvelá obrana. A navyše hráči, ktorí počúvnu každé slovo a sú ochotní nasledovať príklad pána Najúspešnejšieho.

Rozhodne neodpisujem Packers po jednej prehre, ale je jasné, že Tampa bude miešať karty.

Third Down: Nad Dallasom sa zmráka

Najpopulárnejší klub Ameriky vstupoval do sezóny s obrovskými ambíciami. Dnes je však už bez zraneného Daka Prescotta vlastne iba jeden šťastný onside-kick od toho, aby bol 1-5. Aj dve výhry sú ale strašne málo a v klube sa začínajú ozývať nespokojní hráči.

To nikdy nie je dobré znamenie. O to viac, že nahlas hovoria to, čo si potichu myslí celá liga: v obrane nie sú tréneri Dallasu dostatočne pripravení, nevedia pripraviť hráčov do pozícii, kde by mohli uspieť.

Forth Down: Predpoveď na nedeľu

Po vzore Euríčka na nedeľu som rozbehol v podcaste pravidelný diel Predpoveď na nedeľu, v ktorom vždy s hosťom tipujeme nedeľné zápasy NFL.

Tipovali už aj Telovýchovný vedúci a Stano s taškou, ale aj zaujímaví hostia z českých stránok venujúcich sa NFL. Najbližšie pripravujem debatu s predstaviteľmi fanklubov Vikings, Saints a Packers, som veľmi zvedavý na ich pohľad. Ak tieto riadky čítajú aj zástupcovia iných fanúšikovských zoskupení, ozvite sa mi na fejsbuku, budem rád. Zatiaľ každá z debát bola extrémne zaujímavá.

Samozrejme v šiestom kole sa toho stalo omnoho viac. Ak chcete vedieť ako sú na tom Steelers, prečo sa trápi TY Hilton a čo stojí za neporaziteľnosťou Titans odporúčam vypočuť si podcast.

Čaute, čaute.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera