Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Tyždeň (a čosi) v NFL : Prichádzajú Avengers

SITA/AP Photo

Odkedy som napísal posledné riadky do svojho článku, okamžite som mal v hlave, čo bude obsahovať článok nasledujúci. Tohtoročná trieda voľných agentov je veľkolepá.

Avengers Browns

Mayfield-Landry-Beckham-Njoku-Harris-Chubb-Hunt. Nie toto nieje zostava pre ProBowl, ale výpočet útočníkov Clevelandu Browns pre sezónu 2019. Neviem či si mohol Baker Mayfield priať niečo lepšie. John Dorsey mu zabezpečil pre následujúcu sezónu kvalitný arzenál zbraní.

Tímy v divízii AFC North sú ale známe hlavne obranami a tak GM Browns nelenil ani na opačnej strane lopty. Už aj tak talentovanú obranu Clevelandu prichádza vystužiť DT Sheldon Richardson a pridá sa k menám ako Randall, Ward či jeden z top defenzívnych hráčov Miles Garret. Do budúcej sezóny budu vstupovať hráči Browns určite ako papieroví favoriti. Budeme zvedaví ako sa novému trénerskému tímu podarí zvládnuť toľko osobností v jednom tíme.

Čo bude s Giants?

Modrí z New Yorku sú už niekoľko sezón v takzvanej prestavbe tímu. No až po uplynulej sezóne to zobrali naozaj vážne. Ako voľný hráč odišiel hviezdny obranca (S) Landon Collins, neskôr bol vymenený najlepší DE Olivier Vernon a signál, že to myslia s prestavbou vážne, prišiel minulý týždeň. Jeden z najlepších útočníkov (WR) Odell Beckham Junior bol vymenený – ako inak – do Clevelandu Browns.

Giants tak opustili traja najlepší hráči. Newyorčania získali späť obrovský kapitál na obmenu a omladenie tímu. Päť výberov v prvých troch kolách draftu, z toho dva v prvom kole, plus mladého talentovaného S Jebryla Peppersa a OT Kevina Zeitlera.  

Z voľného trhu si vybrali WR Goldena Tate a dvoch bývalých hráčov Cardinals – LB Marcusa Goldena a veterána do secondary Antoine Bethea. Podla všetkého si Giants v prvom kole pôjdu pre nástupcu Elia Manninga. Zároveň sa pokúsia posilniť obranu, na obrancov by mal byť tohtoročný draft naozaj bohatý.

Green Bay Packers opúšťajú stálice

Clay Matthews po 9 sezónach v Green Bay opúšťa Packers a mieri do LA Rams. Veterán sa 6-krát pozrel do ProBowlu, trikrát bol vybratý do All Stars a dokonca s Packers vyhral aj SuperBowl.

Druhou stálicou, ktorá opúšta zelený dres Packers je WR Randall Cobb, oblúbený cieľ QB Aarona Rodgersa. Spolu s Jordym Nelsonom tvoril svojho času jednu z najobávanejšich dvojičiek recieverov. Od draftu 2011 Randall Cobb pochytal 460 prihrávok pre 5524 yardov a 41 TD. Od budúcej sezóny bude obliekať dres Cowboys.

Čo este stojí za reč?

  • Blake Bortles bol prepustený z Jacksonville Jaguars a v novej sezóne bude kryť chrbát Jaredovi Goffovi v Rams. Bortles teda bude plniť úlohu náhradníka a čakať na šancu na reštart kariéry.
  • Kontroverzný linebacker Wontaze Burfict mení pôsobisko. Opúšťa Cincinnati Bengals a mieri do Oaklandu Raiders. Talentovaný obranca sa však viac preslávil suspendáciami a pokutami. Za šesť sezón bol suspendovaný 13-krát a na pokutách zaplatil neuveriteľných 4,2 milióna dolárov. Desať zápasov si za trest aj odsedel.
  • Obranca Earl Thomas zo Seattlu bol jedným z najvyhľadávanejších voľných hráčov na trhu pred budúcou sezónou. Chceli ho v Kansas City, takmer ho získali do Dallasu. Nakoniec podpísal v Baltimore, kde tak rýchlo zabudli na trojicu linebackerov, ktorých po vlaňajšku pustili preč. Obrana Ravens slabšia nebude.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera