Sobota, 18. máj 2024
NFL

Týždeň s NFL: Otvárací zápas

SITA/AP Photo

V noci odštartoval jubilejný stý ročník NFL. Zápasom tímov, ktorých rivalita oslavuje rovnaké výročie. Chicago a Green Bay odohrali vzájomný súboj s poradovým číslom 199. Pre viacerých sa skončil miernym prekvapením.

Rodgers v mínuse

Zápas sa začal podľa predpokladov. Výborne pracovala obrana Bears. Pomerne ľahko sa dostávala cez ofenzívnu lajnu Packers a vyvíjala enormný tlak na Aarona Rodgersa. Výsledkom bolo mínus 12 yardov pre QB Green Bay v prvej štvrtine. Obrana Bears mala aj najväčšiu zásluhu na jedinom skórovaní Chicaga v zápase. Zatlačili útok Packers na hranicu vlastnej endzóny, punter Scott musel odkopávať takmer spomedzi divákov. Útok domácich sa potom začínal na útočnej 36-yardovej čiare. Takmer sa nemuseli pohnúť dopredu a skórovali FG kopom z poľa za tri body. Z nich patrí minimálne polovica obrane.

Skvelý punter J.K. Scott

Nečakane kompaktne ale fungovala aj obrana Packers, jedna z ich najväčších slabín v minulej sezóne. Za celý zápas pustili Bears len štyrikrát k vlastnej 40-yardovke. Obrovskú zásluhu mal punter J.K. Scott, ktorý opakovane odkopmi klincoval útok Chicaga k vlastnej endzóne. QB Chicaga Mitch Trubisky až šesťkrát začínal útoky 15 a menej yardov od vlastného konca ihriska a pod takýmto tlakom nedokázal nič zmysluplné vymyslieť.

Nedisciplinovanosť Bears

Ak sa už náhodou aj dokázal vyhádzať aspoň na polovicu ihriska, zarezával so spoluhráčmi samých seba. Až 88 trestných yardov získali hráči Chicaga, z nich 40 v útoku. Dvakrát nestihli včas rozohrať, okrem toho im rozhodcovia pískali držanie, nepovolené používanie rúk, a nakoniec do očí bijúce odstrčenie brániaceho hráča. Trubisky nemohúcnosť korunova INT (prihrávkou, ktorú zachytil protihráč) dve minúty pred koncom. Situácii predchádzal niekoľkosekundový pohľad na spoluhráča, ktorý mal loptu chytiť. QB naznačoval svoj úmysel tak dlho, že by obrane stihol prísť vypomôcť aj CB (obranca pri autovej čiare) z opačnej strany ihriska.

Naplnil sa predpoklad, že obrana Bears dokáže eliminovať Rodgersa. Že bude na výhru stačiť 10 bodov, sa ale asi ani jemu nesnívalo. Príjemným prekvapením bola obrana Packers, ktorá dovolila domácim len tri body a aj tie boli výsledkom práce defenzívy Chicaga. Sklamaním je množstvo zbytočných faulov a prehreškov, najmä v útoku domácich.

Výsledkom je prvá prehra s divíznym rivalom pre tím Chicaga, ktorý mnohí pasujú za čierneho koňa play off.

Bears – Packers 3:10.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera