Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Týždeň v NFL: Dejú sa veci. Obrovské veci

SITA/AP Photo

Od pondelka sa v NFL v podstate otvoril trh s voľnými hráčmi a hneď prvé hodiny priniesli mnoho príjemných prekvapení ale aj mnoho odpovedí na dlho kladené otázky. A niekoľko rovno šokujúcich informácií.

Trh s voľnými hráčmi sa rozdeľuje do dvoch skupín. Sú na ňom obmedzení voľní hráči a neobmedzení voľný hráči. Rozdiel si vysvetlíme.

Obmedzení vs Neobmedzení

Obmedzení sú tí, ktorí majú zmluvu s možnosťou opcie. Tým pádom patria klubu, ale zmluva je kedykoľvek vypovedateľná a môžu odísť. Trh s týmito hráčmi sa otvoril v noci na stredu.

Neobmedzeným voľným hráčom sa skončila zmluva v doterajších kluboch a ich kontrakt nebol obnovený, ani na nich nebol uplatnený takzvaný franchise tag. Taktiež ide o hráčov, ktorí boli zo svojho klubu prepustení.

Nick Foles do Jaguars

Jedna z top tém tejto offseason bola, kam zamieri QB Nick Foles. Už je to jasné. Bývalý Superbowl MVP a hráč Philadelphie Eagles sa sťahuje do Jacksonville. Jaguars by mu mali za štyri roky vyplatiť 88 miliónov dolárov. Ich doterajší QB Blake Bortles by mal byť v nasledujúcich dňoch prepustený.

Detroit Patriots

Bývalý defenzívny koordinátor New England Patriots a dnes hlavný tréner Detroitu Lions sa rozhodol siahnuť po svojich bývalých zverencoch. Ako prvý zamieril do Lions WR Danny Amendola. Toho prepustili Miami Dolphins, s Lions sa dohodol na ročnej zmluve za 5,75 milióna. Druhý v poradí prichádza defenzívny end (DE) a dvojnásobný víťaz SuperBowlu s Patriots, Trey Flowers.

Veľký návrat do Philadelhpie

Do Philadephie sa po šiestich sezónach vracia WR DeShaun Jackson. Eagles si ho vybrali na drafte ešte v roku 2008 v druhom kole. Naposledy hral za Tampu Bay Buccaneers. Veterán na svojej pozícií nachytal už 10 261 yardov a v minulej sezóne mal najväčší priemer na zachytenú prihrávku v celej NFL. Až 19 yardov.

Giants sa zbavujú dobrých hráčov

Obranca Landon Collins odišiel z New York Giants k divíznemu rivalovi z Washingtonu. Redskins mu zaplatia astronomickú čiastku, safety (S) si za šesť sezón môže zarobiť až 84 miliónov dolárov.

Ešte väčšiu bombu pustili na NFL Giants v noci na stredu. Vymenili svoju najväčšiu hviezdu. WR Odella Beckhama Jr. poslali do Clevelandu výmenou za dva výbery v drafte a jedného hráča. Liga je v šoku. Browns za rok prebudovali trápny tím na pomaly favorita AFC North. Giants hrozí ďalší rok trápenia.

Agresívni Jets

NY Jets po tom, čo vymenili trénera a prišiel Adam Gase, hneď v prvých dňoch nového ligového roka posilnili tím na oboch stranách lopty. Získali najlepšieho running backa (RB) medzi voľnými hráčmi. LeVeon Bell z Pittsburghu si odsedel minulý ročník bez peňazí, len aby mohol zmeniť dres. Jets ho získali za najmenej 35 miliónov a najviac 61 miliónov dolárov. Mladý QB Sam Darnold dostal aj nového WR. Jamieson Crowder prichádza z Redskins.

Zmienku stoja aj posily do obrany. Najmä jedna. C.J. Mosley je jedným z výborných linebackerov Baltimore Ravens. Anthony Barr z Vikings si pôvodný súhlas na prestup rozmyslel ešte skôr, ako stihol zmluvu podpísať. Aj tak ale veľmi sľubný začiatok pre zelených z New Yorku.

Čo ešte stojí za reč

  • Bývalý strážca ľavej strany Toma Bradyho sa stane najlepšie plateným OT v lige. S Oaklandom Raiders podpísal na štyri roky
  • Legendárny OLB Terell Suggs opúšťa Baltimore, Ravens odchádza aj tretí z partie linebackerov Za Darius Smith. Ten ide do Green Bay
  • K Ericovi Berrymu sa v budúcej sezóne na pozícií safety v Chiefs pridá Tyron Mathieu z Texasu
  • Bills podpísali veterána RB Franka Gora a bývalú voľbu v prvom kole draftu CB Kevina Johnsona
  • 49ers podpísali jedného z najlepších voľných hráčov, LB Kvona Alexandra
  • Colts podpísali WR Devona Funchesa
  • Saints pravdepodobne obnovia zmluvu s QB Teddym Bridgewaterom
  • Denver podpísal OT JaWuana Jamesa
  • Do Cardinals mieri LB Jordan Hicks
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera