Štvrtok, 23. máj 2024

Laco Borbély, Petra Vlhová aj Romana Tabak. Vieme, po čom naši čitatelia túžia!

Ján Janočko Ján Janočko 11.01.2022
FOTO TASR - Martin Baumann

V uplynulých dňoch ste mali príležitosť povedať nám viac o tom, po čom vaše športové srdiečka túžia. Boli sme zvedaví na vašich favoritov aj na neobľúbencov z radov športovcov, trénerov či komentátorov. Pri niektorých odpovediach sme ostali prekvapení, pri iných sme sa až červenali. No a niektoré dopadli presne tak, ako sme očakávali. Napríklad hneď prvá kategória.

Kávička so športovcom

Z takmer stovky odpovedí na otázku, s ktorým slovenským športovcom by ste chceli ísť na kávu, sme zaznamenali mimoriadne vysoký výskyt jedného mena. Petra Vlhová je nielen kráľovnou na zasnežených svahoch, ale aj v našej ankete. Niektorí ste ju oslovili menom aj priezviskom, niektorí si na krstné nespomenuli a boli aj takí, ktorí na dĺžeň na konci slova Vlhová zabudli. To nevadí, všetkých sme započítali.

Ak sa jedného dňa rozhodnú prijímať pozvania od fanúšikov, o spoločníkov na kávu rozhodne nebudú mať núdzu ani Peter Sagan, Paulína Fialková, Danka Barteková či Martin Škrtel. Niekto z hlasujúcich sa zjavne zaujíma aj o trochu vyššie posty, preto sa v našej ankete objavila napríklad aj bývalá tenistka a dnes poslankyňa Romana Tabak.

Obľúbený tím na dlhú cestu

V druhej otázke nášho dotazníka sme boli zvedaví na tím. Konkrétne na taký, s ktorým by ste absolvovali dlhú cestu vlakom či autobusom – ak by ste museli. Mali sme na mysli napríklad prenajatý vozeň Šarišan z Bratislavy do Humenného či autobusový spoj z Košíc do Kodane. Najväčší záujem o spolujazdu môže hlásiť Spartak Trnava, takže pri najbližšej ceste do Michaloviec sa skúste prihlásiť na palubu. Ak majú vo vlaku či v autobuse ešte voľné, pokojne nech sa ozvú aj volejbalistky našej ženskej reprezentácie, ale aj hokejisti – tí z výberu Craiga Ramseyho, ale najmä tí z reprezentácie do 20 rokov.

Medzi pikatnejšími odpoveďami sme našli aj reprezentáciu slovenských skokanov na lyžiach. Čitateľ chcel totiž mať celý vlak pre seba. Spomienky sa zrejme vynorili niekomu, kto napísal, že by si rád pocestoval s basketbalistkami Spartaka Myjava z 90-tych rokov

Tréner – motivátor

Ak by ste mali v práci zlý deň, kto by vás najlepšie namotivoval k práci? Medzi športovými trénermi si v tejto kategórii vyberali naši čitatelia, no a ak by o takéto brigády mali záujem, mohli by sa na ne hlásiť najmä Jurgen Klopp, Ján Kozák a Laco Borbély. Práve ich mená sa spomínali najčastejšie. Naši čitatelia tak zrejme obľubujú heavy metal, východniarčinu a zložité vetné konštrukcie. Teda, aspoň tak nám to z prvej trojky vychádza.

Záujem by bol v tomto prípade aj o Vlada Goffu, ale napríklad aj o Maroša Molnára. Medzi trénerskými menami sa objavil aj Ján Kozák mladší, Michal Gašparík či Vladimír Weiss. Či by ho však pustil jeho aktuálny zamestnávateľ na takúto brigádu, je dosť otázne.

Komentátorské esá

Kto (okrem svokry) by vám mal komentovať svadbu či iné významné udalosti v živote? Najčastejšie sa v ankete objavilo meno Marcela Merčiaka. Medzi inými si ho vyžiadal čitateľ, ktorý by mal rád počas svojho slávnostného dňa aj nejaké fakty poruke: “Jednoznačne Merčiak, ten by vedel aj koľko som mal kilo pred desiatimi rokmi”. Keďže v tomto prípade sme prenechali priestor vašej fantázii, neraz sa medzi odpoveďami objavil aj Karol Polák, ale aj zaujímavé komentátorské dvojice. Oblek by si mali nachystať Števo Eisele, Slávo Jurko, Pavol Gašpar, Andrej Zvolenský a zopár slovenských bonmotov aj Jaromír Bosák.

Koho nemáte radi?

Na záver sme pridali aj jednu “škaredú” kategóriu. Pýtali sme sa, koho by ste neobslúžili, ak by ste boli majiteľmi reštaurácie – samozrejme, zo športových radov. Nuž, ak by do podnikov našich čitateľov chodili Slovanisti a Dominika Cibulková, je tu istá pravdepodobnosť, že by ostali o hlade alebo by si museli zájsť niekam inam. Nepriaznivcov má aj Cristiano Ronaldo či zopár ďalších jednotlivcov, a, ako povedali naši čitatelia, o trošku ťažšie by to mohli mať v ich reštauráciách aj Weissovci. Otec, syn a niekde aj obaja.

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zapojili do našej ankety. Veríme, že v novom roku budeme môcť o stretnutiach s obľúbenými športovcami nielen snívať a písať o nich vo formulároch, ale že ich budeme môcť stretávať a fandiť im aj naživo.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera