Sobota, 18. máj 2024

Covid, necovid. Takto sa oslavuje olympijské zlato

SITA/AP Photo/Matthias Schrader

Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu na 400 m v.sp. Vo finále triumfovala v druhom najrýchlejšom čase histórie 3:56,69, ktorý je zároveň oceánskym rekordom.

Titmusová odsunula na striebornú priečku obhajkyňu zlata z Ria de Janeiro 2016 Američanku Katie Ledeckú, svetová rekordérka zaostala o 67 stotín. Bronz patrí Číňanke Li Ping-ťie.

Skvelý finiš

Ledecká bola v Riu so štyrmi zlatými medailami a jedným striebrom najúspešnejšou plavkyňou- v Tokiu však na krauliarskej štvorstovke neodolala skvelému finišu Titmusovej, ktorá rozhodla o svojom víťazstve na poslednej päťdesiatke. Pre Austrálčanku je to životný úspech a prvý veľký titul z dlhého bazéna. V 25 m bazéne je držiteľkou svetového rekordu na 400 m v.sp.
      
Po polovici trate som mala trochu obavy. Vedela som, že Katie prišla na olympiádu dobre pripravená a bude to boj až do konca. Vo finiši som si však verila a dokázala som naplno využiť moju rýchlosť. Som hrdá na to, že som zdolala plavkyňu, ktorá má skvelú druhú polovicu trate,” uviedla Titmusová pre akreditované médiá.
      
Ledecká uznala kvality súperky. “Nemôžem byť sklamaná. Dala som do toho všetko a dosiahla dobrý čas, Ariarne však predviedla brilantný výkon. Na méte 300 metrov mi obrátka nevyšla podľa predstáv, možno práve tam som prišla o zlato.”  

Obrovská radosť

Obrovskú radosť z víťazstva predviedol tréner Dean Boxall. Navzdory všetkým opatreniam zahodil rúšku a predviedol oslavný tanec. Krotiť emócie nemalo žiadny zmysel, presvedčila sa o tom aj zúfala usporiadateľka.

Myslím, že som bol trošku mimo, proste som sa trošku zbláznil,“ prezradil tridsaťpäťročný kouč austrálskej plavkyne.  

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera