Pondelok, 22. júl 2024

Na olympijských hrách si nikto nepískne, nezakričí ani nepotľapká. K vstupenke dostanú návštevníci 18-stranové pokyny

SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko

Organizátori letných olympijských hier v Tokiu predstavili divácke pokyny s cieľom zabrániť šírenie koronavírusu. Pri povzbudzovaní zabudnite na hlasné kričanie, pískanie alebo jednoduché potľapkanie si. Zo štadióna budete vyvedení.

Tento krok je v súlade so znížením kapacity návštevníkov.

Bezpečné hry

Olympijské hry v Japonsku preložili pre svetovú pandémiu o rok neskôr, podobne ako EURO 2020. Viceprezident Medzinárodného olympijského výboru uviedol, že OH v Tokiu sa uskutočnia za každých okolností odhliadnuc na neistú situáciu v krajine a núdzový stav v hlavnom meste.

Verejná mienka v krajine vychádzajúceho slnka bola naklonená k zrušeniu športového sviatku. Núdzový stav zaviedli v Tokiu koncom apríla, od mája sa situácia zlepšuje. Napriek obavám zo strany odborníkov je japonský premiér Suga odhodlaný zorganizovať „bezpečné“ podujatie, ktoré bude trvať od 23. júla do 8. augusta.

Organizátori najnovšie zvýšili divácku kapacitu až 50 %, maximálne na 10 000 ľudí. V hľadisku môžu sedieť iba obyvatelia Japonska.

Vstupenka s pokynmi

Fanúšikovia spoločne so vstupenkami dostali do rúk osemnásťstranový itinerár s inštrukciami ako sa správne správať na ceste za športovou udalosťou, počas nej a pri odchode. Do dejiska sa fanúšik musí prepraviť priamo, nesmie sa zastaviť, napiť sa ani s nikým rozprávať. Pred vstupom do areálu mu zmerajú teplotu.  

Prekrytie tváre počas celej doby je v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou. Žiadne skupinové stravovanie, žiadny alkohol.

Pokyny usmerňujú aj v tom, ako sa správne správať počas povzbudzovania. Z hľadiska bude počuť iba tlieskanie. Iné formy sú zakázané. Pískanie, kričanie, mávanie uterákom alebo vecou podobnou, objímanie sa, potrasenie rukou a zhlukovanie sa nepripadá v úvahy.

Po odchode návštevník musí zamieriť rovno domov.

Pre konzervatívnych Japoncov budú olympijské hry ako šité na mieru. Na európskom kontinente by bolo ťažké také prísne opatrenia dodržiavať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera