Utorok, 23. apríl 2024

Olympiáda bez divákov? Tak to nejdem!, vzdal sa štartu austrálsky tenista

SITA/AP Photo/Alastair Grant

Deň po obnovení núdzového stavu kvôli koronavírusu v Tokiu a oznámení, že olympijské hry budú bez divákov, austrálsky tenista Nich Kyrgios odriekol účasť na prestížnom podujatí. Bez fanúšikov hrať nechce.

Organizátori do poslednej chvíle plánovali 10.000 domácich divákov na každú súťaž, no tribúny v Tokiu a troch susedných prefektúrach zostanú napokon prázdne. Núdzový stav, ktorý začne platiť v pondelok, je predbežne vyhlásený do 22. augusta. OH sa uskutočnia v termíne od 23. júla do 8. augusta.

Hrať bez divákov mu nesedí

Mojím snom vždy bolo reprezentovať Austráliu na olympijských hrách a dobre viem, že možno už ďalšiu šancu nedostanem,“ napísal Krygios na Instagrame.

Austrálčan je známy tým, že diváci ho dokážu vybičovať k lepším výkonom. „Poznám sa. Hrať pred prázdnym hľadiskom mi nikdy nesedelo,“ pokračoval.

Kyrgios chce dať šancu inému tenistovi, aby sa na cestu do Tokia pripravil. Naviac prestávka mu padne vhod, aby si doliečil zranenie brušného svalu, kvôli ktorému musel skrečovať zápas tretieho kola vo Wimbledone.

Nie je jediný

Z účasti na olympijských hrách sa už skôr z osobných alebo zdravotných dôvodov ospravedlnili hviezdy Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stan Wawrinka, Serena Williamsová alebo Simona Halepová.

Svetová jednotka Novak Djokovič už dávnejšie avizovala, že ak sa bude hrať bez divákov, o účasti bude rozmýšľať.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera