fbpx
streda, 27. januára 2021
Team Fit&Co
Team Fit&Co
Ostatné

Aj amatéri majú svoj Dakar. Rally Budapest – Bamako sa začína už dnes

Najznámejšou a najslávnejšou Rally je samozrejme Rally Dakar. Svoju rally ale majú aj amatéri.

Už dnes štartuje 250 tímov z Budapesti na najväčšiu amatérsku dobročinná rally na svete. Trať má 8532 kilometrov, súťaž trvá 17 dní a má 14 etáp. Po prvý raz sa zúčastňuje aj slovenský Team Fit&Co.

Budapesť – Bamako 2020

Autá vyrazia na štart v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti. Trasa pretekov potom vedie z Maroka po západe Afriky cez Mauretániu na juh, cez Sengal a Guineu do Sierra Leone.

Cieľ je vo Freetowne, v Sierra Leone.

Kto je v aute?

Spojenie posádky slovenského tímu vzniklo fo fitku. “Sme traja priatelia – Martin, Robo a Štefan, spoznali sme sa vo fitnesscentre Fit&Co v Bratislave. Máme za sebou niekoľko spoločných výprav do rôznych krajín od Antiguy a Barbudy, Azerbajdžán, cez Rwandu, Mexiko až po Andamanské more medzi Malajziou a Thajskom. Spája nás nielen túžba po dobrodružstve, ale aj možnosť otestovať naše limity,” povedal Štefan Vadocz krátko pred odchodom do Budapešti.”

Pretekárske auto.

Na Rally Budapešť – Bamako sa pripravujeme viac ako rok. Dúfame, že sme pripravení zdolávať nástrahy nehostinnej prírody, ale aj pomáhať spolu s ďalšími 250 tímami, ktorí sa dobročinnej rally zúčastňujú,” odpovedal Š. Vadocz na otázku, ako dlho trvá príprava na preteky, podobné slávnemu Dakaru.

Charitatívny podtext

Hlavným dobročinným zámerom najväčšej amatérskej rally je vybudovanie studne a sadenie stromov Neem/Nimba. Stromy sa v budúcnosti využijú na produkciu liečivých antiseptických olejov.

“Náš team vezie okrem toho do Afriky aj učebné pomôcky, zošity a písacie potreby, ” dodal na záver Štefan Vadocz.

Tak teda šťastnú cestu!