Gerwyn Price šípky majster sveta
SITA/Adam Davy/
Ostatné

Gerwyn Price je kráľom šípiek!

Nový rok sa rozbehol a s ním sa aj končia ďalšie majstrovstvá sveta PDC. Srdcia šípkarskych fanúšikov plesali pri výkonoch Van Gerwena, Cullena, Van Duijvenbodeho či Chisnalla. Do finále turnaja sa ale dostala dvojica Gary Anderson a Gerwyn Price.

Druhý menovaný zvládol rozhodujúci zápas lepšie a okrem trofeje Sida Waddella získal aj post svetovej jednotky.

Z jednoznačného zápasu nervózne finále

Gerwyn Price vyzeral väčšiu časť zápasu ako jasne lepší hráč na pódiu. Prvé dva sety si hráči spravodlivo rozdelili, ďalšie štyri ale vyhral nový majster sveta. Walešan mal dokonca za stavu 6:2 deväť šípiek na víťazstvo, obrovskú šancu ale nevyužil. V rozhodujúcom sete využil “mečbol” č.12 a po lepšom finálovom výkone zaslúžene zvíťazil.

Price tak opäť prepísal históriu. Po tom čo ako prvý Walešan vyhral v roku 2018 šípkarsky major turnaj PDC, stal sa aj prvým finalistom PDC majstrovstiev sveta a včera novopečeným majstrom sveta z Walesu.

Bývalý profesionálny rugbista

Gerwyn Price bol kedysi profesionálnym rugbistom, svoju kariéru ukončil v roku 2014, kedy sa rozhodol naplno venovať svojmu novému športu. Šípky začal hrať v roku 2010 a práve v roku 2014 získal tour kartu, ktorá zabezpečuje 128 hráčom na svete status profesionálneho šípkara. Sedem rokov starý rozhovor si môžete pozrieť tu.

Šťastných sedem rokov mu teda trvalo, kým vystúpil na úplný vrchol. Jedným z favoritov bol aj posledné dva roky, no mentálne vyspel až teraz. To sú koniec koncov aj jeho sebakritické slová, ktoré po výhre v semifinále vyslovil.

Po úspešnom finále strácal slová

Podľa vlastných slov je aj on emotívny, aj keď to navonok veľmi neukazoval ani po jeho najväčšom víťazstve. „Znamená to pre mňa všetko,“ stručne odpovedal na jednu z otázok Sky Sports, ktorá pravidelne MS vysiela.

Novému majstrovi sveta zablahoželala aj bývalá svetová jednotka.

Menoslov Premier League 2021

Premier League Darts je každým rokom populárnejšia. Bez divákov by to ale skutočne nebolo ono. Desiati hráči sa v roku 2021 prvýkrát predstavia najskôr v apríli. Už tradične PDC predstavilo menoslov hráčov ihneď po finále turnaja majstrovstiev sveta. Tentoraz si ale posledné meno nechali na neskôr.

Hráčmi Premier League 2021 budú Gerwyn Price, Michael van Gerwen, Peter Wright, Rob Cross (istá účasť- TOP4 v rebríčku), Glen Durrant (istá účasť – obhajca víťazstva), Dimitri van den Bergh, Nathan Aspinall, Gary Anderson, Jose De Sousa. Očakáva sa, že desiatym do partie bude jeden z dvojice Dave Chisnall/Michael Smith.

Nový majster sveta si musel prísť po trofej sám. Výnimočné časy si vyžadujú výnimočné opatrenia. Pevne veríme, že o rok si to víťaz užije už aj s fanúšikmi.