fbpx
streda, 27. januára 2021
Víťaz súťaže TakUrčitee Kvíz
Foto: Stano Staško
HokejKvízy

Ako brankár Jakub vychytal mobil v hokejovej kvízšou

Čo myslíte, ide v športe o výhru, alebo o fair play? Ideálne je, ak vyhrávate a dodržiavate princípy férovej hry. Povedzme si pravdu, mohlo by sa tak víťaziť aj častejšie. A niekedy je to jednoducho o šťastí.

Pred pár rokmi sa mi stalo, že som sa zapojil do súťaže, ktorá na mňa vybehla ako reklama na internete. Ako by mala vyzerať tvoja kuchyňa? Čo ja viem? Povedal som si už vtedy, netušiac, že aj táto otázka bude mať o pár rokov, vďaka Marcelovi Merčiakovi, niečo spoločné so športom. Hlavne, nech je v nej vždy z čoho navariť!

Bolo to pred trinástimi rokmi, keď som vyplnil a na konci zadal adresu. O pár dní prišiel mail, že som vyhral zájazd do Paríža. Následne prišiel ďalší s nejakými kódmi a adresou hotela. Ja som fakt netušil, či som vyhral naozaj, alebo si zo mňa niekto strieľa…

Majstrovstvá boli … iné

Aj tento rok sme ešte všetci chceli vyhrať. Na MS v hokeji. Prišiel ale vírus a na z hokeja nebolo nič. Ani šoféri netrúbili keď sme práve dali niekomu gól, rúška sa zo spätných zrkadiel presunuli na tváre. Škoda…

S Telovýchovným vedúcim sme sa na pomyselný podnet trénera Vůjtka rozhodli, že vás nechceme ochudobniť o “pocit z výhry”. Urobili sme teda počas plánovaných majstrovstiev športovú talkšou na internete. S tými koho sa mali týkať. V deň, keď by zrejme komentoval prvé zápasy na MS hral náš kvíz športový komentár Paľo Gašpar. Po ňom sa zapojili reprezentačný rekordér Dominik Graňák, televízny spolukomentátor a bývalý útočník Rasťo Konečný a na záver schytal porciu otázok aj Janko Lašák, brankár majstrov sveta z Goteborgu. Všetky kvízy nájdete usporiadané v zozname na youtubovom kanáli TakUrčitee, keby ste tomu neverili.

Vy ako hráči ste mohli odpovedať na kvízové otázky rozdelené do troch tretín a súťažiť o športové publikácie z knižnice telovýchovného vedúceho. Všetci by ste ich už mali mať aj prečítané. Na záver jeden z hráčov získal mobilný telefón LG G8 TinQ od spoločnosti Orange Slovensko.

Brankár Jakub

Aby som sa vrátil na začiatok. Výhre predĺženého pobytu v Paríži som uveril, až keď som sedel v hotelovej izbe. Podľa mňa mal podobný pocit aj Jakub, keď doma rozbalil škatuľku a zbadal telefón ktorý vyhral.

Hoci nevyhral ani jeden z kvízov, vylosoval ho Tomáš Tatar. A ako by Marcel Merčiak povedal “Dobre zrobil!” (inak, viete kedy a o kom to povedal?).

Vylosoval totiž Jakuba, ktorý je amatérsky hokejový brankár. Hokejista telom aj dušou. Chytá za dva kluby, AHC Grapes Pezinok
a za Admirals . Nečudo, že chytil aj hlavnú výhru. Môžeme preto smelo povedať, že telefón je v dobrých rukách. Gratulujeme!

Ďakujem Telovýchovnemu vedúcemu, spoločnosti Orange Slovensko, ktorá hlavnú cenu venovala, Rasťovi Konečnému, Paľovi Gašparovi, Dominikovi Graňákovi a Jankovi Lašákovi. Všetkým, ktorí pomohli zábavno-súťaživý formát zrealizovať.

Verím, že sa s ním ešte stretnete.