fbpx
utorok, 19. januára 2021
MS v šípkach Dirk van Duijvenbode
SITA/Kieran Cleeves/PA via AP
Ostatné

MS v šípkach sú atraktívne aj bez divákov. To najlepšie nás ešte len čaká!

Majstrovstvá sveta sú v plnom prúde. Pred vianočnými sviatkami sme videli deväť hracích dní, zostáva ešte sedem. Väčšina hracích dní aj zápasov je síce za nami, to najlepšie nás ale ešte len čaká.

Dnes sa začína tretie kolo a tretieho januára večer uvidíme veľké finále. Divákov sme videli len v úvodný deň, no aj bez nich je to poriadna zábava.

Highlighty prvých dvoch kôl

Už prvé a druhé kolo prinieslo kopec zaujímavých a napínavých zápasov. Zaujal napríklad súboj Karla Sedláčka, ktorý tesne nestačil na Joyca. Český šípkar bol veľmi blízko, no nedokázal premeniť šesť šípiek na víťazstvo. Odísť ale mohol s hlavou hore, priemer 93,11 je veľmi solídny.

V prvých dvoch kolách sa najviac blysol nenasadený Kim Huybrechts z Belgicka. Belgičan bol v minulosti v TOP10, odvtedy ale ubehlo už veľa rokov. Na konci roka je ale v TOP forme a zatiaľ ako jediný mal dva priemery nad 100.

Svetová jednotka či „tancujúci“ Dimitri

Zahanbiť sa nedal ani ďalší Belgičan, mladý Dimitri van den Bergh. Známy showman je úradujúci víťaz prestížneho World Matchplay a v prvom kole nedal šancu legende, Paulovi Limovi (priemer 105,61). Zatiaľ najvyšší priemer si pripísal Michael van Gerwen (108,98). Svetová jednotka síce stratila vo svojom úvodnom zápase set, ale šípky to boli famózne. MVG je definitívne späť.

Vypadnutia nasadených hráčov

Zaujal aj napínavý duel medzi bývalým majstrom sveta Robom Crossom a vo forme hrajúcim van Duijvenbodem. Po nervydrásajúcom zápase ide ďalej druhý menovaný. Po skvelých výkonoch ide ďalej aj „vlasatý“ Ryan Searle, ktorý porazil nasadenú dvadsaťtrojku turnaja, De Zwaana. Holanďanovi nepovolil ani set. Najväčším šokom je ale vypadnutie Michaela Smitha, ktorý tu začínal ako štvrtý hráč sveta. Porazil ho nenápadný Jason Lowe. Z nasadených hráčov vypadli ešte Jamie Hughes, Adrian Lewis a Ian White.

Program tretieho kola

Čo nás teda čaká v treťom kole? Zápasy sa budú hrať na štyri víťazné sety. Hneď prvý zápas bude veľmi atraktívny. Od cca 13:10 sa predstaví Poliak Ratajski, ktorý bude čeliť Whitlockovi z Austrálie. Obaja sú vo veľmi solídnej forme. Svetová jednotka narazí na Rickyho Evansa, ktorý hádže šípky extrémne rýchlo.

Nakoľko sa budú viaceré zápasy kryť so zápasmi v Premier League či MS U20 v hokeji, vyberám TOP5 zápasov tretieho kola.

Ratajski vs. Whitlock (nedeľa od cca 13:10)

Huybrechts vs. Searle (nedeľa od 14:30)

Van Gerwen vs. Evans (nedeľa od 21:45)

De Sousa vs. King (pondelok od 13:10)

Anderson vs. Suljovic (pondelok od 19:10)