Štvrtok, 23. máj 2024

Nielen hokejom, či florbalom je Slovák živý. Bratislavský pohár spája hokejbalové dediny so stálicami

Martin Tóth Martin Tóth 10.11.2022
Foto: HbK MilFox

Hokejbal je jeden z najúspešnejších kolektívnych športov na Slovensku. Tento rok naši veteráni získali na Majstrovstvách sveta zlato a naše reprezentácia (muži, ženy juniori) pravidelne berú z majstrovstiev medailu.

Nejdem písať o vrcholovom hokejbale, ale o skvelom projekte v Bratislave. Tento rok sa totiž rozbehla 2. hokejbalová liga v Bratislave (2 BHBL). Prvú hrajú tímy ako SAV, Pekníková, Hancop a iné stálice a preto je dobré, že medzi takúto elitu vstupujú menšie tímy z mesta či okolia, ktoré sa majú šancu prebojovať do prvej ligy a v rámci Bratislavského pohára sa aj s nimi teraz stretnúť.

O čo ide

Druhú Bratislavskú ligu hrá Dinamo Bratislava, Lizards Stupava, Roconaba Zohor, Team Taraba (s poslancom NRSR nemá nič spoločné), Golden boys 19, Rača Wolves, Vlci Karlova Ves a klub kde hrám aj ja, dedinský tím HbK MilFox. Liga sa hrá na ihriskách po celej Bratislave, ba dokonca aj za jej hranicu (Miloslavov, Zohor). Hrá sa systémom 3+1 s klasickou hokejbalovou loptičkou s chráničmi a povinnou prilbou. Rozhodca a podrobné štatistiky sú samozrejmosťou. Liga má vysokú úroveň čo sa týka organizácie za čo treba dať organizátorom klobúk dole. Liga má svoje pravidlá aj čo sa týka súpisiek, pravidelne sa zverejňuje zostava kola či produktivita. Neberie sa ohľad na pohlavie či vek, takže môžete vidieť hrať proti silným mužom po štyridsiatke mladé dievčence či chlapcov v košíku čo je pre rozvoj tohto športu veľké plus.

Foto: HbK MilFox
Foto: HbK MilFox

Jediné obmedzenie je len na hráčov z iných líg, aby bola liga vyrovnaná, no aj tak sa Vám môže stať, že sa proti vám postaví na buly Jožko Zemeš, ikona hokejbalu. Pozná ho aj Telovýchovný vedúci, ešte z pôsobenia v Seneckej hokejbalovej lige.

Priebeh súťaže

Momentálne sme čochvíľa v polovici súťaže (odohralo sa šesť kôl). Liga je až na pár zápasov veľmi vyrovnaná a často krát je rozdiel v zápase jeden maximálne dva góly. Na čele je Rača Wolves a najproduktívnejším hráčom Kopal z tímu Taraba ktorý mal po piatich kolách 13 bodov. Na nepostupových miestach do play off sú zatiaľ Dinamo Bratislava a Roconaba Zohor. Do konca základnej časti ostáva odohrať ešte osem kôl a s HbK Milfox sme momentálne na 6. mieste s bilanciou 2 výhry a 4 prehry.

Prehry môžu mrzieť, boli o gól a v zápasoch sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Akurát sme nevyužili šance a zbytočne sme dostávali góly v oslabeniach. Hoci sme sa dostali do menšej krízy verím, že ju v ďalších kolách prelomíme (MilFox vs Dinamo 6:3, Golden Boys 2:3, Roconaba Zohor 12:1, Wolves 3:4. Taraba 2:4, Vlci 1:6).

Najproduktívnejším našim hráčom je Jaro Matejko s deviatimi bodmi, no určite treba spomenúť skvelého brankára Kevina Dlabaja, talizman tímu Milana Matušeka,  čí najlepšieho strelca Jožka Velikého.

Foto: HbK MilFox
Foto: HbK MilFox

Bratislavský pohár

Ďalším skvelým nápadom bolo zorganizovanie Bratislavského pohára za účasti tímov z Petržalskej ligy, 1 BHBL a 2 BHBL.  Je to skvelá možnosť odohrať zápas s tímom z inej ligy, dokonca z vyššej. Tímy sa tak stretli naprieč ligami a aj my sme narazili na prvoligových chlapcov z Latorickej. Momentálne na 4. mieste v prvej lige. Prehrali sme, no zápas to bol vyrovnaný.

Ak chcete vidieť dobrý hokejbal, príďte sa pozrieť v nedeľu na sídliská, my tam budeme hrať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera