fbpx
utorok, 19. januára 2021
Pavol Demitra
SITA/Marián Peiger
Ostatné

Pomôžme RTVS v športovej karanténe. Aký starý zápas by ste radi videli?

Včerajší zážitok pri sledovaní Českej televízie, kde na programe ČTsport reprízovali po prvýkrát po 34 rokoch piate finále federálnej hokejovej ligy medzi VSŽ Košice a Duklou Jihlava ma inšpiroval k dnešnej výzve.

Pomôžme RTVS hrabať sa v archíve

Športová redakcia slovenskej verejnoprávnej televízie sa – podobne ako všetci vysielatelia na svete – musí popasovať s výpadkom plánovaného vysielania. Tipujem, že len do konca mája zmizli z programu stovky hodín hokejového playoff a MS, futbalových líg a záverečného turnaja EURO a tak ďalej, a tak podobne.

Mať jar a leto úplne bez športu v televízii je priam nepredstaviteľné, preto by sme mohli RTVS pomôcť. Identifikujme spolu zápasy, ktoré by sme si radi pozreli.

Samozrejme, vysielacie práva neumožňujú vysielať všetko. Podľa mňa napríklad s reprízami olympiád môže byť problém, rovnako s futbalovou Ligou majstrov a KHL takmer isto možná nie je. Archív je určite veľký, no nie sú v ňom úplne všetky zápasy, ktoré sa kedy hrali. Aj tak ale musia existovať tony duelov, ktoré by stálo za to reprízovať.

Pohľadajte jeden futbalový, hokejový a iný zápas, ktorý by ste chceli znova vidieť. O výsledky ankety sa môžeme podeliť s kompetentnými.

Moje tipy

Netuším, či tie zápasy existujú v televíznom archíve, no predsa len sa pokúsim ich nominovať.

Futbal: VSS Košice – Sparta Praha, finále Československého pohára vo futbale, sezóna 1992/93.

Hokej: Finálová séria Košice – Slovan Bratislava, sezóna 1997/98.

Iné: Slavia TU Košice – Scavolini Pesaro, basketbalový Koračov pohár, 1993/94.

A teraz tie vaše.