Nedeľa, 26. máj 2024

Pomôžme RTVS v športovej karanténe. Aký starý zápas by ste radi videli?

SITA/Marián Peiger

Včerajší zážitok pri sledovaní Českej televízie, kde na programe ČTsport reprízovali po prvýkrát po 34 rokoch piate finále federálnej hokejovej ligy medzi VSŽ Košice a Duklou Jihlava ma inšpiroval k dnešnej výzve.

Pomôžme RTVS hrabať sa v archíve

Športová redakcia slovenskej verejnoprávnej televízie sa – podobne ako všetci vysielatelia na svete – musí popasovať s výpadkom plánovaného vysielania. Tipujem, že len do konca mája zmizli z programu stovky hodín hokejového playoff a MS, futbalových líg a záverečného turnaja EURO a tak ďalej, a tak podobne.

Mať jar a leto úplne bez športu v televízii je priam nepredstaviteľné, preto by sme mohli RTVS pomôcť. Identifikujme spolu zápasy, ktoré by sme si radi pozreli.

Samozrejme, vysielacie práva neumožňujú vysielať všetko. Podľa mňa napríklad s reprízami olympiád môže byť problém, rovnako s futbalovou Ligou majstrov a KHL takmer isto možná nie je. Archív je určite veľký, no nie sú v ňom úplne všetky zápasy, ktoré sa kedy hrali. Aj tak ale musia existovať tony duelov, ktoré by stálo za to reprízovať.

Pohľadajte jeden futbalový, hokejový a iný zápas, ktorý by ste chceli znova vidieť. O výsledky ankety sa môžeme podeliť s kompetentnými.

Moje tipy

Netuším, či tie zápasy existujú v televíznom archíve, no predsa len sa pokúsim ich nominovať.

Futbal: VSS Košice – Sparta Praha, finále Československého pohára vo futbale, sezóna 1992/93.

Hokej: Finálová séria Košice – Slovan Bratislava, sezóna 1997/98.

Iné: Slavia TU Košice – Scavolini Pesaro, basketbalový Koračov pohár, 1993/94.

A teraz tie vaše.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera