Sobota, 25. máj 2024

Súboj šípiek a testosterónov. Grand Slam of Darts

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 16.11.2020
SITA/Steven Paston/PA Wire

Pozerať šípky bez divákov je ako pozerať Priateľov bez umelého smiechu, alebo si dať párky bez horčice či kečupu. Jedno aj druhé sa dá, ale nie je to ono. Na druhej strane, zješ radšej suché párky, alebo budeš hladný? Rovnako je to aj pri šípkach.

Jeden z najobľúbenejších turnajov World Cup of Darts sme si opäť užili, s divákmi by to ale bolo oveľa lepšie.

Je Gerwyn Price najlepší na svete?

Víťazom nedávne skončeného World Cupu sa stala Waleská dvojica Gerwyn Price/Jonny Clayton. Mimochodom, obaja bývalí ragbysti. Clayton povedal o lepšom z dvojice, že je momentálne najlepší hráč sveta. Nuž, je víťazom posledných dvoch Grand Slamov, v tomto roku vyhral šesť turnajov (vrátane dvoch major turnajov) a tiež prestížny tímový turnaj. Vzhľadom na to, že sa ani vo svete šípiek štyri mesiace nehralo, je to fantastický výkon.

Gerwyn je miernym favoritom aj tentoraz. Na chrbát by mu mal dýchať Peter Wright (na obrázku), úradujúci majster sveta a podľa priemerov + checkoutov, čo sú dve najdôležitejšie štatistiky, aj najlepší hráč tohto roka. A tiež svetová jednotka, Michael van Gerwen. Holandský reprezentant mal ale na World Cupe veľké problémy s chrbticou a v posledných mesiacoch viac súperov uráža, ako ich svojimi výkonmi straší.

Historicky prvý Čech na turnaji so skupinovým formátom

Na Slováka si ešte nejaký ten rok budeme musieť počkať. České šípky ale zažijú ďalšiu veľkú a hrdú premiéru. Na prestížnom Grand Slame sa predstaví 18-ročný Adam Gawlas. Keďže turnaj má skupinový formát, predstaví sa minimálne proti trom hráčom. Adama čaká Gary Anderson (dvojnásobný majster sveta), austrálska legenda Simon Whitlock a vlasatý Ryan Searle.

Skupina náročná, ale nie najťažšia. Adama určite poteší, že sa stretne so svojim najobľúbenejším hráčom, Garym Andersonom. Ďalší mladík, ktorému sa spln sení. Proti Garymu si zahrá už dnes od cca 17:30. Hrá sa na päť víťazných legov.

Najpriechodnejšia skupina G, skupina „smrti“ je v C-čku

V skupine G sú štyria Angličania, vrátane nedávneho majstra sveta, Roba Crossa. Ten je však už dlhšie úplne mimo formu a výkonmi v tomto roku je ďaleko za najlepšími. Skupina je bez väčšieho favorita a nebolo by veľkým prekvapením, ak by Cross zo skupiny vôbec nepostúpil.

Naopak, v skupine C sú traja hráči vo forme. Svetová štvorka Michael Smith je v krátkych formátoch extrémne nebezpečná. Poliak Ratajski a Portugalec De Sousa sú pomerne nové mená, výkonmi v roku 2020 ale patria medzi svetovú TOP10. Dopĺňa ich najlepšia žena súčasnosti, Lisa Ashton.

Zloženie všetkých skupín a ďalšie informácie nájdete tu.

Výber TOP zápasov prvého kola skupín (časy sú orientačné)

16:30 : Aspinall vs. Warren

17:30 : Anderson vs. Gawlas

21:00 : Ratajski vs. De Sousa

22:00 : Van Gerwen vs. Hunt

23:30 : White vs. Petersen

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera