Sobota, 25. máj 2024

Začína sa televízna šou TakUrčite. Toto by ste o nej mali vedieť

Foto: RTVS

Konečne môžem začať článok vetou, ktorá je v ostatných 99% prípadov vymyslená. Viacerí ste sa pýtali, ako je možné, že RTVS ide vysielať reláciu s názvom TakUrčite.

Oficiálna tlačová informácia verejnoprávnej ustanovizne totiž hovorí, že “Nová športovo – súťažná šou Tak určite odštartuje na Jednotke v utorok 6. októbra o 20.30 h. Prvú 10-dielnu sériu uvedie RTVS každý utorok večer na Jednotke.”

Pýtate sa, či s tým niečo mám, alebo posielam do Mlynskej doliny žalôbku.

TakUrčite je Otázka športu

Poviem pravdu – mám, hoci som prispel len malou troškou do veľkého spoločného televízneho mlynu. Hoci sme so Stanom Staškom, kvízmajstrom TakUrčitee, zásobovali internetovú športovú verejnosť v najhorších časoch pandemických obmedzení viacerými internetovými reláciami s exkluzívnymi hosťami, televízna šou bude iná.

Pokračuje RTVS: “Šou Tak určite je adaptáciou obľúbeného britského formátu A Question of Sport (Otázka športu, pozn. red.) z dielne BBC Studios. Relácia mala premiéru na BBC v roku 1970 a doposiaľ bolo natočených viac ako 50 sérií.” Videl som ich niekoľko, pri každej som sa bavil.

Keď ma producent a majiteľ licencie v jednej osobe v lete oslovil, či sa nechcem podieľať na príprave slovenskej športovej a zároveň súťažnej relácie, neváhal som. S Tomášom Hudákom sme zvládli 25Majstrovstiev, zvládneme aj ďalšiu výzvu. Našou úlohou bolo vyrobiť súťažné otázky a tretím do partie bol ďalší Tomáš, Gala.

Otázok nebolo málo, v desiatich epizódach sa vystrieda zo desať disciplín, do každej ich potrebovali desiatky a do niektorých aj viac. Dopredu neprezradím ani jednu, všetky ale prešli prísnou kontrolou najpovolanejšieho. Áno, toho, koho meno vám napadne ako prvé, kontrolou Marcela Merčiaka.

Keď tím hľadal názov, poradil som jediný vhodný, čo mi napadol. Na moje prekvapenie, schválili ho všetky potrebné inštancie. Lepší by aj tak nenašli. Súhlas som producentovi samozrejme podpísal rád. Naozaj vlastním ochrannú známku na TakUrčite, s jedným aj dvoma “e”, tak nech je všetko s kostolným poriadkom.

Čo nás teda čaká?

Čaká nás v prvom rade televízna zábava. Moderátorom slovenskej adaptácie zábavnej relácie bude Marcel Forgáč a kapitánmi súťažných tímov osemnásobný basketbalista roka na Slovensku Radoslav Rančík a brankár zlatých hokejových chlapcov z Goeteborgu, Ján Lašák.

Kapitáni budú mať v každej epizóde vedľa seba spoluhráčov z radov bývalých, či súčasných slovenských športovcov. Danka Barteková, Zuzan Žirková, Tomáš Tatar a mnohí ďalší preukážu svoje športové znalosti a talent zabávačov. Budú sa snažiť správne odpovedať, nebrať sa pri tom smrteľne vážne a dopriať televíznym divákom rozptýlenie počas dlhých utorkových večerov.

Na natáčaní som sa nezúčastnil, no z toho, čo sa ku mne donieslo usudzujem, že sa účinkujúci bavili dobre. Už len aby dobrá nálada preskočila z obrazoviek aj ku koncesionárom, sledujúcim doma televízor.

Tak nech.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera