fbpx
utorok, 2. marca 2021
Tom Brady SuperBowl
SITA/AP Photo/Matt Ludtke
NFLPodcast

Ako sa stávkuje v Amerike a všetko o SuperBowle s Craigom Andersonom

Nový TakUrčitee podcast pred SuperBowlom je s Craigom Andersonom, jedným z najlepších človekov, ktorého som doteraz na ceste stretol.

Kamarát Craig

Na konci minulého tisícročia som študoval na The University of South Alabama v Mobile, Alabama. Viac ako dva roky som, prisahám, každý deň strávil s basketbalovou loptou v ruke v telocvični alebo vonku na ihrisku s troma kamarátmi.

Maďar László dnes žije v Budapesti, Turkyňa Nil v New Yorku a Američan Craig, jediný domorodec z nás štyroch, je stále dole na pobreží Mexického zálivu. Na konci štúdia sme žartovali, že sme ako postavy zo seriálu Seinfeld prenesené do skutočného života. (Ja som bol Cosmo Kramer, samozrejme).

Sme v sporadickom kontakte, najmä prostredníctvom sociálnej siete, narodeniny, páčiky na fotky a podobne. Po vyše dvadsiatich rokoch som sa ale jeden večer tento týždeň rozprával cez Zoom s Craigom. Zavolal som ho do podcastu k SuperBowlu, finále NFL, ktoré sa odohrá v nedeľu v noci.

Moje prvé dva SuperBowly som pozeral v Alabame a vďaka Craigovi som postupne porozumel, prečo to je najlepší šport na svete. Bol jedným z tých, od ktorých som získal doživotnú náklonnosť k americkému futbalu. Craig ho vedel výborne hrať (zmiešaný flag-football team, ktorému robil rozohrávača, bol na celoamerickej úrovni) a rozumie sa mu dodnes skvele, veď tam stále žije.

Tak sme sa o tom hodinu rozprávali a mne občas od rozrušenia preskakoval hlas. Keď som skončil, moja žena povedala, že vyzerám, ako keby som práve dohovoril s frajerkou. Povedal som, že nie, že to bolo lepšie.

TakUrčitee Podcast o SuperBowle 55

V podcaste sa po anglicky rozprávame o tom, ako sa dá stávkovať v Amerike. Craig musí napríklad sadnúť do auta a opustiť štát Alabama, v ktorom žije a kde nie je stávkovanie legálne.

Potom sme prešli na NFL a na finálový zápas. Tampa Bay Bucs vs Kansas City Chiefs ponúka veľa príležitostí užiť si ho nielen napätím a váhou, ktorú má. Populárne sú najrôznejšie stávky, do ktorých sa môže zapojiť ktokoľvek. Napríklad aká dlhá bude americká hymna pred zápasom, alebo akú farbu bude mať voda, ktorou olejú trénera víťazov na konci. Samozrejme, my sa budeme najviac venovať športu.