Štvrtok, 27. jún 2024

Bohumilova Tutovka: Come on, you Spurs!

Foto: SITA/AP Photo/Matt Dunham

Výhrou Arsenalu na pľaci Crystal Palaceu (Palaca? Palacu? nie som si vôbec istý) vykopli v piatok večer ďalší ročník Premier league. Nakoľko je sobota, pozrel som sa do stávkovej ponuky na kurzy vhodné pre slávnostnú príležitosť a vybral zo tri.

Obľúbené mančafty

Aby ste vedeli, na začiatok sezóny verím obľúbeným klubom. Sú tri, po jednom na Slovensku, v Česku a v Premier league. Viac ich nemám, naozaj.

Tottenham – Southampton

Spurs ťahá Antonio Conte tam, kde je sám zvyknutý pobývať. Na čo najvyššie poschodia tabuľky. Štvrtý tím minulej sezóny Premier league sa cez leto nepochybne posilnil, príchody hotových hráčov ako Perišić a Richarlison nebývali veru na White Hart Lane tradíciou. Je dokonca dosť možné, že sa ešte neskončili.

Na prvý zápas Kohútom žreb doprial Southampton, relatívne menej obľúbeného súpera. V posledných dvoch sezónach s nimi Tottenham vyhral len jeden zo štyroch zápasov. Podobné lapsusy sa pod Contem nesmú opakovať, preto dnes verím domácim. V tých štyroch zápasoch padlo sedemnásť gólov, preto sa možno oplatí skúsiť aj gól Harryho Kanea. Ideálne, že ho strelí ako prvý.

FC Košice – Komárno

Košičania pred týždňom vyhrali na ihrisku Pohronia a ak to s návratom do Fortunaligy myslia vážne, doma body nesmú strácať ani s konkurentmi v boji o čelo tabuľky 2. ligy. Komárno nie je slabý súper, no cesta do Košíc je dlhá a tak si myslím, že nohy pôjdu lepšie domácim. A že sa presadí aj niekto iný, ako Erik Pačinda.

Bohemians – Ostrava

V Českej lige fandím len platonicky Bohemians. Neviem prečo, asi mi boli sympatický v rannom detstve. Brankári boli Borovička a Hruška, na východe Slovenska museli byť populárni každému. Okrem nich Panenka, Sloup, Levý, Bičovský, Jakubec, Mičinec, také mená sa mi vybavujú v pamäti. Zeleno-bieli hrajú doma proti Ostrave a po prvom kole ide nečakane o súboj prvého s posledným. Bohemka vyhrala v Jablonci 3:0 a Ostrava rovnako prehrala doma s Olomoucom. Keď vyhrajú Klokani aj druhý zápas, na twitter napíšem “Pískej konec!” Sľubujem.

Bohumilova Tutovka

Na dnes vyzerá takto:

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera