Štvrtok, 23. máj 2024

Bohumilova Tutovka: DAC, Nemecko a Mets

SITA/AP Photo/Alex Brandon

Každý deň Telovýchovný vedúci (teda ja) skúsi poradiť tipérom. Hej, pochytila ma nostalgia za podcastom Tutovka a rád by som sa k nemu jedného dňa vrátil. Dovtedy aspoň takto.

Tri tipy, tri tutovky bez záruky

Vybrať tri zápasy z dennej ponuky na nedeľu nebýva problém. Nebol ani dnes ráno.

DAC Dunajská Streda – ViOn Zlaté Moravce

DAC síce vo štvrtok odohral súťažný zápas a aj o týždeň hrá uprosted týždňa v európskom pohári, tréner Guľa ale svojim vypnúť nedovolí. Jednak sa proti Faerčanom nevyšťavili ako slovanisti proti Ferencvárosu a potom ani ViOn nezačal sezónu ktovieako parádne. Dva góly dostal v obidvoch zápasoch a dostane aj dnes. A podobne ako v Trnave, v útoku sa nepresadí.

Anglicko – Nemecko

Finále ženského EURO turnaja vystrnadilo anglický Community shield preč z Wembley. Vo futbalovom chráme sa budú dnes domáce Levice pokúšať získať európsky titul skôr, ako ich mužskí kolegovia. Keďže sú ale finálovým súperom Nemky, Anglicko zostane aj po dnešku bez európskej trofeje.

Miami Marlins – NY Mets

Bejzbolisti New York Mets majú parádnu sezónu. Nový majiteľ neváha zaplatiť výborných hráčov, skúsený tréner Buck Showalter ich dokáže zoradiť na pálku tak, aby vyhrávali oveľa viac zápasov, ako prehrajú. Od piatku do nedele sú v Miami, kde prvé dva zápasy vyhrali. Dnes večer hrajú tretí, nahadzovať začne Taijuna Walker s bilanciou 7 výhier a len dve prehry. Mets vyhrajú aj dnes.

Bohumilova Tutovka
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera